Dieta se vším všudy: Připravte si tento rychlý a chutný salát, který podpoří vaše hubnutí

Je u vás slovo dieta skloňované ve všech pádech, jelikož potřebujete zhubnout do svatebních šatů, nebo se prostě chcete cítit fit? Nic není nemožné s tímto „hubnoucím salátem“, který budete mít prakticky do deseti minut hotový. Při jeho pravidelné konzumaci docílíte vysněné váhy coby dup!

Jaké ingredience potřebujete na „hubnoucí salát“?

Připravte si následující suroviny:

  • hlávku bílého zelí
  • čerstvý celer
  • několik středně velkých mrkví
  • trochu citronové šťávy
  • trochu olivového oleje
  • zelené vypeckované olivy
  • 1 až 2 lžíce vařené kukuřice
  • čerstvou petrželku nebo kopr

Všechny ingredience (zelí, celer, mrkev) by měly být přibližně ve stejném množství.

Jak postupovat při přípravě „hubnoucího salátu“?

Zeleninu (zelí, mrkev a celer) si očistěte, omyjte a nastrouhejte do hlubší mísy nahrubo. Pak vše zakápněte citronovou šťávou, olivovým olejem, přisypte jemně nasekanou petrželku, či kopr, přidejte i vypeckované olivy, vařenou kukuřici a dobře promíchejte. Před podáváním salát dobře vychlaďte.

Jak salát konzumovat?

Salát je vhodné zařadit do jídelníčku zejména v ranních hodinách. Pak také po dobu asi tří týdnu konzumujte tento salát v množství 100 až 150 gramů před hlavnímu jídly. Kromě toho se vyhněte tučným a nezdravým jídlům.

Preferujte spíš libová masa, zeleninu, a ne příliš sladké ovoce. Pokud se budete stravovat rozumně, můžete za tři týdny zhubnout až pět kilogramů.

Fotografie: BigStock

Návrh denního jídelníčku

Zde uvádíme tip na denní jídelníček při redukci hmotnosti: na snídani si dejte plátek celozrnného toustu s vařeným vejcem a sklenici grapefruitového džusu.

Vejce lze nahradit banánem. Na oběd si dejte asi 300 gramů „hubnoucího salátu“, na svačinu jablko a na večeři opět salát (300 g). Nezapomeňte samozřejmě i dostatečně pít (alespoň 2 až 3 litry vody, či bylinných čajů denně). Vyvarujte se slazeným limonádám a džusům s přidanými cukry.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]