Dívka, která se narodila bez nohou, vždy snila o tom, že se stane gymnastkou. Její příběh vám otevře oči

Fotografie: iStock

Paige se narodila bez nohou, a tak měla odlišný start do života. Ale místo toho, aby se nechala svým postižením omezovat, využila ho jako motivaci dosáhnout hvězd.

Nic není více fascinující než lidé, kteří vzdorují všem překážkám a jdou proti všem pravidlům. Přijímání obtížných výzev vyžaduje vytrvalost a sílu. Představte si, že stejně jako tato dívka nemáte nohy, ale chcete být gymnastkou. Dnes tato dívenka ohromuje každého, kdo se jí postaví do cesty.

Gymnastka bez nohou

Osmiletá Američanka Paige navštěvuje základní školu v Maysville ve státě Ohio. Paige je v mnoha ohledech jako každá jiná dívka v jejím věku. Je veselá a hravá, ale to, že nemá nohy, je jedna z věcí, které ji dělají jedinečnou, jak bylo uvedeno v deník The Epoch Times. Už když bylo Paige 18 měsíců, rodiče ji zapsali do kurzu gymnastiky. Mysleli si, že se naučí dělat většinu věcí s pohyblivostí a tělem, které má, podle svých schopností.

Rodiče ji přihlásili na gymnastiku, protože chtěli, aby měla silné svaly. Když s gymnastikou začínala, trochu se trápila, protože to pro ni bylo obtížné, pak ale začalo přicházet zlepšení. Bylo zřejmé, že Paige má přirozený talent a působivou kontrolu nad tělem. Absence nohou jí umožnila vyvinout obrovskou sílu v pažích a trupu a rychle se stala klíčovou osobou gymnastického týmu.

Věděla, čeho je schopná

Mít v gymnastickém týmu dívku bez nohou nebyl pro trenéry problém, naopak. Trenéři Paige považují za úžasnou dívku, která se nenechá ničím rozhodit. Museli přizpůsobit způsob jejího výcviku, protože se lišil od způsobu výcviku ostatních, ale v této oblasti jim byla opravdu schopná pomoci, protože věděla, co vše zvládne a jak to má dělat.

Přestože je Paige teprve osm let a nemá to, co většina ostatních, soutěží a dosahuje úspěchů na národní úrovni. Udivuje každého, kdo ji vidí, a podle jejích rodičů se nikdy nezastavila před tím, že se narodila jiná. Tato dívka je skutečnou inspirací pro ostatní, kteří čelí nepřízni osudu. Neváhejte se o její příběh podělit se svými přáteli.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]