Pár gymnastů předvedl v talentu dechberoucí podívanou. Zlatý bzučák je poslal rovnou do rozhodujícího finále

Fotografie: Tiskové materiály Kanada má talent

Mladí akrobaté dostali životní příležitost. Roky trénovali akrobatickou gymnastiku a dřina se jim vyplatila. V pořadu „Kanada má talent“ dostali od porotců „zlatý bzučák“.

Pro mnoho z nás nepředstavitelné. Až uvidíte vystoupení Mily a Thea, mladých akrobatů, nebude se vám chtít věřit, co vše lidské tělo dokáže. Za těmito vypilovanými nebezpečnými kousky však stojí tisíce hodin dřiny a odříkání. Této dvojici se to více než vyplatilo. Sebrali totiž odvahu a přihlásili se do „Kanada má talent“.

Společně už od dětství

Kanadská verze u nás tak populárního pořadu přivítala dvojici nadaných akrobatů. Mile je teprve 15 a Theovi 18 let. Podle Thea je akrobatická gymnastika málo známým sportem, a to především v Kanadě. Přihlásili se tedy i proto, aby tento sport získal více popularity. Z pohledu laika se v podstatě jedná o akrobacii, kterou jsme zvyklí vídat v cirkusech. Vše musí být nacvičené do detailu, aby nedošlo ke zranění.

Trenér akrobatů v úvodním prostřihu konstatuje, že je to je jejich první vystoupení po roce a půl. Mila na adresu trenérů poznamenala: Jsou pro nás nesmírně důležití. Pomáhají nám neustále se rozvíjet a posouvat.“ Theo dodal: „Jsou s námi, ať jsme nahoře nebo dole. Stále nás podporují, a to nejen v tělocvičně. Zařídí pro nás cokoliv potřebujeme.“

Porota se neudržela

Představení doprovází píseň „Never Enough“. Všechny pohyby vyžadují velkou sílu a soustředění. Mila s Theem nezaváhají ani na vteřinu. Vrcholným kouskem je prvek, kdy je Mila ve stojce a Theo ji drží. Sám přitom z této neuvěřitelně silové pozice přejde plynule do provazu, aniž by Milu pustil. Publikum bouří a je jasné, že toto není žádné průměrné vystoupení.

Porota je ohromená a nadšená z jejich akrobacie. Lilly Singhová těžko krotí emoce. „Jste perfektní dvojice. Ta důvěra na jevišti, kterou máte, je neuvěřitelná.“ Druhá porotkyně Trish: Věděla jsem, že to bude něco výjimečného – a nemýlila jsem se. Ten okamžik nastal právě teď.“ Pak loktem za hlasitého burácení publika zmáčkla zlatý bzučák a poslala je rovnou do finále.

Jejich snem je dostat se k nejznámější akrobatické skupině na světě „Cirque du Soleil“. A vypadá to, že se jim to jednoho dne skutečně podaří. Případná výhra v televizní show by je mohla posunout ještě dále. Každopádně mají před sebou minimálně velmi slibnou kariéru.

Zdroj: Madlyodd

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]