Její dcera náhle zmizela z domu, když jí bylo 14 let. O 5 let později, matka dostala dopis odhalující pravdu

Fotografie: Pixabay

Jednoho rána zjistila, že její dcera není doma. Zanechala jen dopis na rozloučenou. Zoufalá rodina pak dlouhé roky netušila, kde dívka je.

Noční můra každého rodiče se v tomto příběhu naplnila. 14letá dívka se rozhodla odejít z domova. Nikdo nevěděl, proč to udělala. I přes rozsáhlé policejní pátrání se ji nikdy nepodařilo najít. Rodina roky netušila, zda je ještě naživu a jak se jí daří. Po pěti letech však matka našla ve schránce dopis, který do celé situace vnesl trochu světla.

Vzala si oblíbené věci  a zmizela navždy

Bylo jí teprve 14 let, když se Emily Paul bez zjevného důvodu vytratila z domu. Když to ráno její matka vstala, našla dům prázdný. Emilyn kufr, nějaké oblečení i její oblíbený Xbox také zmizely. Rodině zanechala pouze dopis s vysvětlením, že odchází a že se za nimi vrátí, až bude plnoletá. Šokovaná matka šla hned vše nahlásit na policii a po zmizelé Emily bylo vyhlášeno rozsáhlé pátrání.

Nikdo netušil, kam mohla jít, a rodina ani nezveřejnila jakýkoliv důvod, který by Emily ke svému útěku mohla mít. Policie v pátrání nebyla úspěšná, ale rodina stále žila v naději, že se jednoho dne objeví doma. Její sestřenice vzpomíná, jak neustále na ulici pozorovala mladé dívky a doufala, že jednou zahlédne Emilyn obličej. To se však nestalo. Uplynuly dlouhé roky a po Emily jako by se slehla zem.

Dopis byl pro rodinu nadějí, ale také velkým zklamáním

O pět let později však přišel dopis, který byl adresovaný Emilyně matce. A byl od Emily. Psala v něm, že se má dobře, nijak nestrádá, je živá, zdravá a je tam, kde chce být. Více své rodině neprozradila, ale alespoň si mohli oddechnout, protože bylo jasné, že Emily stále žije. Nikdo však netušil, jestli to, co píše, je skutečně pravda.

Emilyna matka se tak s dopisem obrátila na místního šerifa Jasona Daffina, který se zmizením Emily zabýval. To byla alespoň pro policii dobrá zpráva. Emily už byla plnoletá, a tak nebyl důvod, aby po ní nadále pátrali. Nemohl však případ uzavřít, dokud neměl jistotu, že dopis nepsala Emily pod nátlakem a že skutečnosti, které v něm tvrdí, jsou pravdivé.

Šerif Emily vyzval, aby se přihlásila na policii

Obrátil se tedy s výzvou pro Emily na sociální média a poslal jí vzkaz. V něm ji ubezpečil, že nikomu neprozradí, kde se nachází. Aby však po ní mohli přestat pátrat, potřebuje, aby se dostavila na policejní stanici a svá slova v dopise potvrdila i osobně. Moc si od toho nesliboval, Emily jeho vzkaz nejspíš vůbec nezachytí. Jaké však bylo jeho překvapení, když mu dali vědět z jiné policejní stanice, že tam Emily skutečně přišla a vše potvrdila.

Policie si tak mohla případ odškrtnout, rodina však zůstala zdrcená. Emily si v žádném případě nepřála, aby její rodině bylo sděleno, kde se nachází. A tak to i zůstalo. „Nevím, co by ji přimělo vrátit se domů. Jen doufám, že se jednoho dne rozhodne vrátit zpátky do našich životů a bude zase jejich součástí,“ uzavírá smutný příběh její sestřenice ve videu, na které se můžete podívat níže.

Většinou pomohou všímaví lidé

Pokud se nějaké dítě ztratí nebo odejde z domova, je největší šance na jeho nalezení v prvních hodinách. Později stopa vychladne, a pokud se děti nevrátí samy, policie už má pozici mnohem složitější. Při pátrání po nezletilých se však mohou zapojit i samotní rodiče a snažit se fotografii a popis dítěte šířit na sociálních sítích nebo prostřednictvím plakátů. Ve většině případů je totiž pohřešovaná osoba nalezená právě díky všímavým kolemjdoucím.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]