Pečlivě si prohlédněte ruce, můžete z nich poznat, jaké zdravotní problémy trápí vaše tělo

Fotografie: Depositphotos

Nemoc si nevybírá – jakoukoliv nemocí může onemocnět každý člověk. Stále ale existuje možnost, díky níž zjistíte, ke které nemoci jste náchylní.

Věděli jste o tom, že každá nemoc dokáže postihnout vaše ruce? Není žádným tajemstvím, že každý člověk má určité sklony k některým nemocem. Vy se teď můžete naučit, jak je diagnostikovat, a poté se před nimi můžete chránit. Pečlivě se zadívejte na svoje ruce a podle toho poznáte, jestli je třeba se něčeho obávat, říká lékařka Karen Pallarito.

Nejdříve se podívejte na dlaně

Pokud jsou vaše dlaně neustále mokré a zpocené, nejspíš to bude znamenat, že jste pořád v nějakém napětí. Může se stát, že dlaně budou stále horké a suché, a to značí tuberkulózu nebo plicní problémy. Pozor si dejte, jestli budou vaše dlaně nazelenalé, to může totiž značit rakovinu, a pokud jsou spíše do modra, máte problémy s nervovým systémem. Pokud byste je měli příliš bílé a jemné, nemusí vám správně fungovat štítná žláza.

Fotografie: Pexels

Poté se podívejte na prsty

To, že máte problémy s ledvinami nebo játry, se dozvíte tak, že budete mít bledé a namodralé prsty. Pokud je máte ledové, můžete mít problém s krevními cévami. Jestliže jsou vaše prsty silné a oteklé, může to značit revmatismus. A jestli máte příliš krátký nebo naopak dlouhý malíček, dejte si pozor. To je znak toho, že můžete mít schizofrenii.

Zrovna mrkněte i na nehty

Pokud jste si všimli toho, že máte příliš hladké nehty, může to znamenat, že trpíte anémií. Jestliže máte velké nehty, může se u vás objevit onemocnění srdce. Nedostatek kyslíku v těle se pozná podle toho, že nehty na rukou začnou být namodralé. A pokud si všimnete, že jsou vaše nehty nazelenalé, většinou to značí plíseň.

Fotografie: Pexels

Samozřejmě že se nesmíte spoléhat jen na to, co uvidíte na vašich rukou. Ale někdy je to první známka toho, že byste raději měli navštívit svého lékaře. Není dobré něco zanedbávat a nechávat na poslední chvíli. Někdy vám to, jak vypadají vaše ruce, může zachránit život.

Zdroj: Health

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]