Do ČR přichází nová značka kávy Café Cult

Pro někoho je káva nedílnou součástí dne, jiní si ji dávají jen příležitostně, když si jdou s někým posedět a popovídat. Jedno je ale jisté. Tento hnědý mok se pije po celém světě, a to už pěkně dlouho.

První zmínky o kávě pochází z Afriky, konkrétně z 6. století. Etiopané tehdy kávová zrna žvýkali. Při jednom požáru zjistili, že zrna krásně voní, a tak je začali pražit. Do Evropy se káva dostala až v 17. století a velmi rychle se stala populárním nápojem. V současné době podle odborníků prožíváme tzv. Třetí kávovou vlnu, která označuje snahu produkovat kvalitní kávu a poctivě ji připravovat.

Synonymem kvalitní kávy je i Café Cult

Ne veškerá káva, kterou seženete, se dá označit za kvalitní. Ta, která je prodávána pod značkou Café Cult, ale jednoznačně ano. V ČR je aktuálně novinkou, nicméně je velmi pravděpodobné, že se bude rychle šířit.

Jde o kávu praženou v německém Hamburku. Značka nabízí obrovský výběr káv z celého světa, a to jak ochucených druhů, tak espresso směsí i jednodruhových variant. Každý typ vznikl z pečlivě vybraných zrn pražených v kotli pod stálým dohledem. Café Cult navíc konzultuje výběr kávy i s vlastníky plantáží.

Vyzkoušejte v kávě něco nového

Kdo si potrpí na sladkou kávu, případně má rád capuccino či flat white, toho osloví 100% Arabica s příchutí Marzipan Cappuccino. Její základ tvoří zrna dozrávaná ve Střední a Jižní Americe, chuť obohacují tóny mandlí. Připravíte-li ji s napěněným mlékem, vaše chuťové buňky zažijí tu pravou explozi chutí.

Jestli zastáváte spíš klasickou kávu, objevte neobvyklou chuť kávy z Keni. Café Cult Kenya Pearls of Africa má skutečně zrna ve tvaru perel. Místo celého množství zrn doroste v třešničce na konci každého keře pouze jedno zrno – perla. Toto zrno je silnější než klasická kávová zrna a také má výraznější aroma. Chuť je částečně čokoládového charakteru, pak se rozvine do kořenité.

Kdybyste chtěli potěšit svůj jazýček výběrovou kávou Café Cult, prodává ji například e-shop PanAlfred.cz.