Mladá žena vypadala jako těhotná. Místo miminka ji však lékaři vyoperovali nádor o velikosti melounu

Fotografie: Depositphotos

Velmi nepříjemnou zkušeností si prošla žena, jejíž cysta na vaječníku se zvětšila do obludných rozměrů. Musela podstoupit náročnou operaci.

Loni před Vánocemi se třicetiletá Layla Cummins začala cítit špatně. Měla neustále pocit tíhy v žaludku a na dotek byl velmi citlivý. V lednu ji lékař poslal na vyšetření. Tam se přišlo na příčinu těchto potíží. Její břicho neustále rostlo a nijak si nezadalo s tím těhotenským těsně před porodem. Když konečně koncem března absolvovala operaci, vyoperovaná cysta vážila už 13 kg.

Jedná se o běžnou diagnózu

Cysta na vaječníku je poměrně častá diagnóza. Většinou se nejedená o život ohrožující stav. Některé cysty se rozpustí, případně se odstraní banální operací. V případě Layly však cysta začala velmi rychle narůstat. S rostoucím břichem se zvětšovalo i nepohodlí, které pociťovala. Nemohla si už vůbec lehnout na břich, byla neustále unavená a trpěla silnými bolestmi.

Lidé jí říkali, že vypadá jako těhotná a není se čemu divit. Cysta byla nakonec mnohem větší, než průměrný novorozenec. To překvapilo i samotné lékaře. Dle ultrazvuku totiž počítali s velikostí kolem 20 cm. Koncem března, při operaci, však museli provést mnohem větší řez, než původně zamýšleli. Obrovský nádor se podařilo vytáhnout, jeho šířka nakonec byla neuvěřitelných 40 cm.

Naštěstí se nejednalo o rakovinu

Spolu s ním museli lékaři odstranit i celý vaječník a vejcovod. Naštěstí se však nejednalo o zhoubný nádor a o to byla pro Laylu také velká úleva. Druhý vaječník má zdravý a tak Layla věří, že se jí v budoucnu podaří otěhotnět, i když počítá s tím, že to bude trvat delší dobu. Po operaci zůstala v nemocnici čtyři dny a poté ji propustili do domácího léčení.

Fotografie. Freepik

Na břiše jí zůstala obrovská jizva, která se postupně hojí. V žaludku má zatím stále svorky, které jí však budou postupně vyjmuty. Po několika týdnech rekonvalescence tak bude plně v pořádku a neměla by být nijak zdravotně omezená. Tato spisovatelka na volné noze je vděčná, že vše nakonec dobře dopadlo.

Nemoc jí dodala novou životní motivaci

Sama řekla, že celá tato situace ji do života vnesla nový smysl. Má mnohem více energie a motivace něco dělat. Po několika měsících, kdy nemohla běžně fungovat, si opět užívá normálního života. Nakoplo jí to ke zkoušení nových věcí a větší aktivitě. Na udržování zdravého životního stylu a kondice se chce zaměřit i do budoucna.

Zdroj: Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]