Dokonalá směs medu, ořechů a skořice: Posiluje imunitu, léčí srdeční choroby a zlepšuje paměť

Jak se říká, zdraví je jeden z nejdůležitějších aspektů života a je potřeba o něj pravidelně pečovat, než bude pozdě. Dopřejte svému tělu péči navíc s touto směsí. 

Pokud víte, že byste chtěli udělat něco pro své zdraví, pak rozhodně vsaďte na tuto směs z medu a ořechů. Její pravidelné užívání přináší řadu výhod, na které se můžete spolehnout. Tou první je, že není nijak drahá na přípravu a tudíž se vám z ní neprohne peněženka. Zároveň je i velice jednoduchá na přípravu a nebudete se muset bát, že by vás tedy stála drahocenný čas. No a nakonec vám pomůže s mnoha zdravotními neduhy a mimo jiné posílí i vaši paměť a imunitu.

Ingredience, které budete na přípravu potřebovat:

  • Skořice – dle potřeby
  • Med – dle potřeby
  • Namleté vlašské ořechy – dle potřeby

Jediné, co při tvorbě tohoto receptu budete muset dodržet, je stejný poměr mezi ingrediencemi. Nejlepší je je všechny naházet do mixéru a udělat z nich jednolitou směs. Dávkování se poté liší dle toho, na co jste se rozhodli směs užívat. Pokud chcete posílit imunitu, užívejte jednu lžičku směsi denně.

Co se týče prevence a léčby srdečních chorob, užívejte jednu lžičku nalačno hned ráno a druhou těsně před spaním, takto to praktikujte tři až čtyři měsíce v roce. Pro léčbu zánětu močových cest užívejte dvě lžičky zředěné ve sklenici vlažné vody po dobu sedmi dnů. Vyléčíte i nachlazení, stačí užít jednu lžíci této směsi rozpuštěné ve sklenici vody, pijte jednu sklenici ráno a jednu večer.

Fotografie: Unsplash

Pomůže vám jak zevnitř, tak i zvenčí

Pokud si chcete snížit hladinu cholesterolu, tak konzumujte čtyři až pět lžiček denně. Na léčbu únavy dejte do sklenice vody jednu lžičku směsi, pijte sklenici tohoto nápoje každé ráno a odpoledne. Pro stimulování paměti si dejte jednu lžičku vždy ráno, odpoledne i večer. Jestliže vás trápí žaludeční vředy, tak si dejte jednu lžičku směsi ráno nalačno, praktikujte tuto metodu 30 dnů.

Pomoci si můžete i na vnější problémy. S akné zatočíte, když si postižená místa natřete směsí na noc a ráno ji smyjete. To samé platí i u artritidy, před spaním dané místo namažte, promasírujte a ráno směs smyjte.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]