Dokonalé a krásné nohy, pomocí těchto 5 tipů je budete mít jako modelky

Vysoké teploty doslova svádí k tomu vzít si otevřenou obuv. Mnoho žen ji však nosí minimálně. Ne proto, že by jim nebyla pohodlná, nebo že by nevyužily její praktičnost spojenou s možností vyzrát na horko. V otevřené obuvi jsou vidět nohy, a to ne každá žena chce. Je řada těch, které se za ně stydí. Ne proto, že by byly nespokojeny s tím, jaké nohy jim nadělila příroda. Je to hlavně proto, že kvůli nedostatečné péči nevypadají jejich nohy nijak krásně.

5 tipů, které vám pomohou ke krásným nohám

Poznáváte se ve výše zmíněném příkladu? Pokud ano, myslete na to, že nikdy není pozdě vaše nohy zkrášlit. A vůbec nevadí, že letní sezona je v plném proudu. Stále ještě bude dost dnů, kdy si otevřené boty hrdě vezmete. Abyste se za své nohy nemusela stydět, je zde 5 tipů, které vám dopomohou k jejich kráse.

Všechny zvládnete doma. Jedná se o lázně, které pomohou jak zdraví, tak i kráse vašich nohou. Stačí v nich nohy pravidelně koupat a uvidíte, že již po prvním týdnu budou patrné viditelné výsledky.

Jedlá soda a mýdlo

Jednoduchá lázeň, kterou snadno připravíte z věcí, co máte doma. Základem jsou 3 litry teplé vody. Do nich následně přidáte 2 lžíce jedlé sody a dále 2 lžíce nastrouhaného kvalitního mýdla. Promíchejte a nechte rozpustit a potom do lázně namočte své nohy. Ideálně na dobu zhruba 10 – 15 minut. Poté je vyndejte, opláchněte a osušte.

Jedlá soda a rostlinné oleje

Druhý náš tip na zajímavou lázeň pro nohy je podobný, jako ten předchozí. I tady je základem teplá voda, v množství zhruba 3 litrů. Tu doplňte o 2 lžíce jedlé sody. Potom už stačí přidat nějaký rostlinný olej v množství 2 lžiček. Může se jednat o olej olivový, ale problémem není zvolit třeba i konopný, lněný, mandlový či jakýkoliv jiný. Záleží na tom, jaký máte zrovna po ruce. Když chcete podpořit i vaše smysly, zkuste do vody přidat i pár kapek esenciálního oleje. A jakou vůni? To je na vás. Do lázně vložte své nohy na dobu zhruba 15 minut.

Jedlá soda a mléko

Přijde vám tato kombinace zvláštní? Podle názvu rozhodně. Když ji ale vyzkoušíte, uvidíte, že pro vaše nohy bude skutečně to pravé. Jak na to? Vezměte 1 litr mléka, které by mělo být ideálně kvalitní a plnotučné. V něm následně rozpusťte jednu kávovou lžičku jedlé sody. Tím máte vše hotovo. Nohy vložte do mléčné lázně asi na 10 minut. Poté je důkladně pláchněte čistou studenou vodou.

Jedlá soda a jód

Tato kombinace není úplně klasická, jelikož jód doma běžně pravděpodobně nemáte. Není však problém ho snadno koupit. Stačí pro něj zajít do lékárny, kde ho pořídíte v tekutém stavu. A jak si připravit blahodárnou lázeň pro vaše nohy? Základem jsou 2 litry vlažné vody, ke kterým přidáte 2 kávové lžičky jedlé sody a potom také 2 kávové lžičky jódu. Vše důkladně promícháte a lázeň necháte na své nohy působit zhruba po dobu 10 minut.

Jedlá soda a ocet

Poměrně protichůdná kombinace, která však umí přinášet zajímavé výsledky. Základem jsou 2 litry teplé vody, ve kterých nejprve rozmícháte 2 lžíce jedlé sody a potom opatrně přidáte 4 lžíce bílého vinného octa, popřípadě 2 malé lžičky octa klasického. Tato kombinace je vhodná především pro dobrou dezinfekci nohou, pokud se obáváte vzniku plísní. Ideální je máčet v této lázni nohy po dobu 15 – 20 minut. Když to není nutné, tak je po vyjmutí neoplachujte.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]