Dokonale čistá okna beze šmouh: Celý život zapomínáme na jednu drobnost, která je rozzáří na půl roku

Fotografie: iStock

Mytí oken není nejoblíbenější činností, ale několikrát do roka je to potřeba. Díky těmto trikům vám půjde práce snadněji, a přitom se zbavíte veškeré špíny na oknech.

Pravidelný úklid domácnosti dělá mnoho lidí a několikrát do roka je také potřeba umýt okna. Na těch se celý rok usazuje prach, špína nebo fleky. Někteří lidé mytí oken nesnáší, jelikož jim poté na sklech zůstávají šmouhy. Pokud se naučíte triky, díky nimž vám půjde úklid snadněji, můžete mít krásně čistá okna po celý rok.

Ideální čas na mytí oken

Až se budete chystat mýt okna, udělejte to v době, kdy není pylová sezóna. V opačném případě by vaše práce byla celkem zbytečná a do 30 minut by byla okna opět špinavá. Nejlepší variantou je mytí oken například před Velikonoci. Další vhodnou dobou je mytí oken na podzim. Díky tomu budete mít část Vánočního úklidu hotovou.

Nejdříve umyjte žaluzie

Ještě předtím, než se pustíte do mytí samotných skel, měli byste umýt žaluzie. Nemusíte používat přípravky z obchodů, jelikož si bohatě vystačíte i s tím, co už máte doma. Do vody přidejte pár kapek přípravku na mytí nádobí a vezměte si hadřík nebo houbičku. Žaluzie zatáhněte na jednu stranu a setřete z nich prach.

Následně je nechte trochu oschnout, aby nebyly příliš mokré. Jakmile uschnou, otočte žaluzie na druhou stranu a znovu je setřete hadříkem s připravenou tekutinou od prachu. Opět nechte zaschnout a poté vraťte žaluzie do původního stavu nebo je vytáhněte nahoru a pusťte se do mytí oken.

Fotografie: Pixabay

Přípravky na mytí oken

Do kbelíku s vodou si přidejte trochu přípravku na mytí nádobí, který má skvělé odmašťovací účinky. Poté si vezměte k ruce hadřík z mikrovlákna nebo houbičku na mytí nádobí a namočte ji do připravené tekutiny. Těmito pomocníky umyjte okna a následně si vezměte k ruce stěrku na sklo. Tou setřete veškerou pěnu. Na vyleštění skel použijte přípravky s alkoholem nebo lze použít ocet.

Zdroj: Gesellschaft