Hloubkové čištění toalety pomocí domácích prostředků, které odstraní i tu nejodolnější špínu a provoní celou místnost

Fotografie: Depositphotos

Zbavte se bakterií a nečistot ve vaší toaletě. S tímto jednoduchým trikem bude navíc vždy také dokonale svěží a příjemně provoněná.

Toaleta je nezbytnou součástí každé domácnosti. Je však také místem, kde se hromadí spousta nečistot a celá řada nejrůznějších bakterií. Je proto velmi důležité tuto část domova pravidelně čistit a pečovat o ni, čímž ji udržíte čistou, a navíc omezíte možný zápach, který nemusí být zrovna příjemnou záležitostí. V tomto článku najdete návod na jednoduché čisticí a vonné kuličky do WC, jež si snadno a levně připravíte v pohodlí domova.

Čistý domov, čisté WC

Záchod je místem, které se nachází nejspíše v naprosto každé domácnosti, a jeho čistota je proto důležitá nejen z estetických, ale především hygienických důvodů. Na toaletě se totiž hromadí nejrůznější bakterie a nečistoty, jež mohou být dokonce zdraví škodlivé. Je proto nezbytné toto místo pravidelně čistit. Jak správně na to?

Fotografie: Freepik

Stop předraženým čisticím prostředkům

Nejspíše každý se již v obchodě setkal s čisticími prostředky určenými na toaletu. Ty mohou být rozděleny hned do několika kategorií, podle přesného použití, složení nebo například vůně. Jedno je však u všech stejné, a to cena, jež se nedá nazvat zrovna přívětivou. Existují však také přírodní možnosti čištění WC, které jsou stejně účinné, ale mnohem šetrnější jak k životnímu prostředí, tak k vaší peněžence.

Fotografie: Freepik

Síla přírodních surovin

Mezi takové suroviny se řadí například ocet nebo jedlá soda, pomocí nichž si dokážete poradit nejen se znečistěným WC, ale také s celým jeho okolím. Tyto látky jsou totiž zcela univerzální a dokonale se hodí pro použití v celé domácnosti. Navíc jsou velmi účinně čistící, dezinfekční, antibakteriální, a dokonce bělicí. Stačí je nanést na potřebné místo, zlehka vydrhnout a spláchnout nebo omýt horkou vodou.

Fotografie: Freepik

Pokud však chcete mít doma prostředek, který celou toaletu nejen dokonale vyčistí, zbaví hloubkových nečistot a bakterií, ale také perfektně provoní, vyrobte si domácí pěnivé koule. Jejich příprava je jednoduchá, levná, a vznikne vám tak doma účinný voňavý pomocník. Co tedy budete potřebovat a jak při výrobě správně postupovat?

Potřebovat budete pouze:

  • 1 sklenici citronové šťávy
  • 1 a půl šálku jedlé sody
  • 15 kapek levandulového éterického oleje
  • 15 kapek mátového éterického oleje
  • pár kapek vody
Fotografie: Freepik

Celý postup je poté velmi snadný, stačí jednoduše smíchat jedlou sodu s citronovou šťávou. Směs začne pěnit a bublat, proto chvíli počkejte. Jakmile tato reakce ustane, přidáte do směsi éterické oleje. Všechny suroviny pak pořádně promíchejte a pomocí lžíce vytvarujte středně velké kuličky. V případě potřeby nakapejte do hmoty vodu, aby se s ní lépe pracovalo. Hotové kuličky dejte na noc ztuhnout do chladu a poté podle potřeby kdykoliv použijte.

Fotografie: Freepik

Stačí je jednoduše vhodit do toalety a počkat, až se kulička rozpustí. Poté jenom vnitřní část záchodu mírně vydrhnete kartáčem a spláchnete. Máte tak hotovo a celá toaleta bude čistá a provoněná. Navíc si tento přípravek můžete vyrobit kdykoliv, a to za minimální náklady. Také si můžete vybrat, kterou vůni éterických olejů použít, a pokaždé tak můžete mírně experimentovat.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]