Dokonale hladká pleť bez vrásek snadno a pohodlně díky těmto unikátním cvikům

Jak na dokonalou pleť bez vrásek? Zapomeňte na drahé a neúčinné krémy a zkuste něco lepšího. Unikátní obličejové cvičení. Jak na něj? Zaujme hlavně fakt, že není nijak složité, stejně jako fakt, že ženy které ho vyzkoušely si ho nemohou vynachválit. Pokud kosmetika neúčinkuje, je třeba zkusit něco, co má viditelné výsledky. A je jedno, zda vrásky máte a chcete se jich zbavit, nebo myslíte spíše na prevenci a chcete zajistit, abyste vypadala mladě co nejdéle to půjde.

Vyhlazení čela

První cvičení slouží k takzvanému vyhlazení čela. Dejte konečky prstů lehce nad oblast obočí a snažte se kůži na čele co nejvíce napínat. V tu chvíli by se mělo zapojit obočí, kterým se snažte překonávat tlak vašich prstů. Vždy ho zvedněte nahoru a dolů, což je jedna cvičební série. Těch zopakujte celkem 20. Tento cvik je vhodné opakovat zhruba 3x – 5x během celého dne.

Nucený úsměv

I tento cvik dokáže efektivně eliminovat vrásky. Jak na to? Stačí se jenom usmívat. A to tak, že dáte ukazováčky do koutků vašich úst a poté jimi vytváříte takzvaný umělý úsměv. Snažte se prsty tlačit co možná nejvíce vzhůru, až ucítíte odpor. Potom povolte a to stejné zopakujte ještě devětkrát. Stejně jako u předchozího cviku, i tady je vhodné myslet na cvičení i několikrát během dne.

Napodobení pískání

Umíte ústy zapískat? Tak, že je našpulíte a vyfouknete vzduch? Pokud ano, právě jste se naučila třetí cvičení proti vráskám. Cílem je napodobit tvar úst, jako při pískání. Když jste doma sama, klidně i pískejte. Pokud ne, není nutné vzduch vyfukovat. Jakmile rty našpulíte, držte je v této pozici zhruba 10 sekund. Potom povolte. Celkový počet takových opakování je 5, později i více. Opět doporučujeme cvičit několikrát během dne.

Ukázání zubů

Cvik je podobný, jako u nuceného úsměvu. Dejte ukazováčky do koutků, ale tentokrát hlouběji, abyste se mohli zaháknout. Nyní už stačí ústa opatrně roztahovat do stran a ukázat zuby. Myslete na jemnost, aby nedošlo k tomu, že vám popraskají koutky. Vždy natáhněte do strany a potom povolte. Takto udělejte 5 – 10 opakování.

Masáže pod okem

Jednoduchý cvik postavený na masáži těch správných míst. Začněte u vnitřního koutku oka, kam položíte polštářky svých ukazováků. A nyní krouživými pohyby postupně jeďte až k uchu. Takto zopakujte ještě dvakrát. Pokud by tření bylo nepříjemné, není problémem použít buď krém, nebo například olejíček. A nemusí být nutně masážní.

Masáž nasolabiálních záhybů

Jedná se o unikátní záhyby na vašem obličeji, která se obvykle tvoří od konce nosu směrem ke koutkům vašich úst. Právě na tyto záhyby následně položte prsty a snažte se o jemný tlak na kůži. Potom lehce našpulte rty a snažte se o pohyb různými směry. Ucítíte, jak se kůže na různých místech napíná a také povoluje. Takto hýbejte s rty zhruba 5 sekund, potom si dejte na pár vteřin oddych a potom ještě čtyřikrát zopakujte.

Nafukování tváří

Velmi jednoduchý cvik, který zvládne každá z vás. Je to nafukování tváří. Stačí se nadechnout, ale neposílat vzduch do plic, nýbrž nechat ho v ústech. Zavřete pusu a dostaňte vzduch do tváří. Najednou se vám nafouknout. Takto je držte zhruba 5 minut a vyfoukněte. Potom můžete zopakovat. Celkem je vhodné realizovat 5 daných opakování. Opět nic nezkazíte, když budete cvičit několikrát denně.

Jak cvičení podpořit? Pomocí vitamínu E i ochrany kůže

Chcete výsledky cvičení ještě něčím podpořit? Pokud ano, vyplatí se vsadit na vitamín E, který je v tomto směru velmi dobrým pomocníkem, který vás nezklame. Můžete začít jíst potraviny s vyšším obsahem tohoto vitamínu, můžete vsadit na doplňky stravy, stejně jako je vhodné zkusit i krémy nebo oleje, které budete aplikovat přímo na obličej.

Dále je na místě kůži také náležitým způsobem chránit. Jak na to? Vhodné je nevystavovat ji slunečním paprskům, které ji mohou vysoušet i poškozovat. Dále nezapomínejte ani na dostatečnou hydrataci. Pokud používáte make-up nebo jiné líčení, je nutné myslet na to, aby vaše kůže mohla bez problémů dýchat.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]