Zářivě bílé zuby pomocí domácího bělení. Zvládnete to i vy během chvíle

Díváte se do zrcadla a přijde vám, že vaše zuby už dávno nejsou tak dokonale bílé, jako dříve? Může to mít mnoho důvodů. Vliv na jejich žloutnutí má nejenom nedostatečné čištění, ale třeba pití kávy, černého čaje, nebo coly. Stejně tak má na žloutnutí zubů vliv třeba i kouření, pití červeného vína, nebo konzumace agresivních potravin. Pokud opět toužíte po dokonale bílých zubech, je v první řadě třeba eliminovat věci, kvůli kterým žloutnou. Dále je nutné zuby také vybělit.

Zvládnete to doma za pouhé 2 minuty

Bělení zubů dnes nabízejí různé zubní ordinace, stejně jako zubní kliniky. Výsledek je určitě zajímavý, ale nutno říci, že cena takové služby není příliš nízká. Právě naopak. Druhou možností jsou různé pásky na bělení zubů doma, které však mohou být vzhledem ke složení celkem nebezpečné. Ani tato cesta z tohoto důvodu není ideální. A jakou možnost tedy zvolit? Tu třetí, kdy stačí pouze 2 minuty denně a za pár týdnů budou vaše zuby o poznání bělejší. A to vše díky zubní pastě, kterou si vytvoříte pouze ze 3 ingrediencí.

Co budete na domácí bělicí pastu potřebovat?

Jedná se pouze o 3 ingredience, které dnes koupíte úplně běžně. Není proto bát se toho, že by vytvoření domácí bělicí pasty bylo jakkoliv složité. Je tomu přesně naopak. Co budete potřebovat?

  • ½ šálku kokosového oleje
  • 3 lžíce jedlé sody
  • Pár kapek esenciálního oleje

Postup přípravy je velmi jednoduchý. V podstatě jenom smícháte jednotlivé ingredience, aby vznikla požadovaná konzistence. Esenciální olej se používá hlavně pro zajištění požadované vůně, a tak jen vhodné zvolit takový, který vám bude nejvíce vonět a který preferujete.

Jak pastu používat? Stejně, jako tu klasickou

A jak domácí pastu na bělení zubů používat? Velmi jednoduše. A to v podstatě stejně, jako klasickou zubní pastu. Naneste na kartáček a čistěte si zuby po doporučovanou dobu 2 minuty. A to jednou ráno a jednou večer. Uvidíte, že již za několik týdnů bude odstín vašich zubů podstatně bělejší. A to bez nutnosti utrácet peníze v salonech, nebo riskovat s nebezpečnými produkty s ne úplně dokonalým složením.

Kokosový olej má i jiné přednosti

Nejenom, že si pastou z kokosového oleje a jedlé sody dokážete snadno a efektivně vybělit zuby. Nezapomínejte také na to, že kokosový olej má i další blahodárné vlastnosti nejenom na vaši ústní dutinu. Co dokáže a proč ho používat? Kromě bělení zubů má pozitivní vliv na eliminaci různých zánětů v ústní dutině. Dále zabraňuje i vzniku zubního kazu a také posiluje jak dásně, tak i zuby a zubní sklovinu.

Tím výčet pozitiv kokosového oleje nekončí, jelikož také má vliv na zklidnění krku a eliminaci případné suchosti. Pomáhá také hojit možné praskliny vytvořené na rtech. Dále umí podpořit imunitní systém lidského těla a tak zvýšit jeho obranyschopnost. Umí také pomoci při hojení zubních kazů, stejně jako dokáže hojit i krvácející dásně. Toto všechno jsou ty pravé důvody, proč právě kombinaci jedlé sody a kokosového oleje.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]