Přestaňte kupovat česnek! Neomezené zásoby vypěstujete na parapetu s tímto návodem raz dva

Fotografie: Canva

Česnek je a vždycky bude asi to nejoblíbenější koření vůbec. Vy si ho nyní můžete vypěstovat doma a už ho nikdy nebudete kupovat.

Česnek kupuje snad úplně každý, protože se skvěle hodí vlastně do každého slaného jídla. Ale rozhodně to není jeho jediná výhoda, má také vlastně nekonečný seznam zdravotních výhod. Věděli jste ale o tom, že si ho můžete vypěstovat i sami doma a tím pádem nikdy nebudete muset česnek kupovat? A je to jednodušší, než se může zdát.

Zdroj vitamínů

Jak už bylo řečeno výše, česnek má léčivé vlastnosti, spoustu vitamínů a také velmi málo kalorií. Česnek je bohatý na mangan, vitamín B6, vitamín C a obsahuje draslík, selen a vápník. Dokonce je také baktericidní. Také je skvělý pro podporu imunitního systému a pomáhá v boji proti nachlazení. Zařazení česneku do jídelníčku dokáže snížit výskyt onemocnění až o 63 %.

Fotografie: CanvaPhotos

Vypěstujte si vlastní česnek

Možná, že jste o tom ještě nevěděli, ale opravdu není nic jednoduššího, než si doma vypěstovat vlastní česnek. Nejprve si jednu palici česneku rozdělte na jednotlivé stroužky a ty poté očistěte. Vložte několik stroužků česneku do volné a vlhké půdy. Pravidelně zalévejte a za chvíli by se mělo začít něco dít. Jakmile se objeví první výhonky, ujistěte se, že je půda dostatečně vlhká.

Fotografie: CanvaPhotos

Dejte ale pozor na to, abyste česnek moc nepřelévali, protože nemá moc rád vodu. Odřízněte všechny květy, abyste zachovali česnekovou chuť. Kontrolujte to a jakmile se objeví 5 a nebo 6 listů, je česnek připravený ke sklizni. Takto vypěstovaný česnek bude chutnat mnohem lépe, než ten kupovaný, protože bude domácí.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*