Mokrý kakaový dort se sušenkami a kokosem přelitý čokoládou. Recept paní Aleny se stal hitem

sušenkový dort

Většina lidí si neví příliš rady, když chce upéct dort. Stačí si ale vybrat trochu jednodušší recept. Tento dort nakonec stačí přelít čokoládovou polevou.

Pečení bývá pro mnohé lidi radost, a proto pro ně může být lákavé, hledat nové recepty. Jestliže také rádi pečete a nevadí vám péct i dorty, můžete si vyzkoušet tento recept, který je právě na kakaový dort s čokoládovou polevou. Uvidíte, že vám natolik zachutná, že si jej budete dělat pravidelně.

Co budete potřebovat

Na to, abyste si doma mohli upéct tento dort, budete potřebovat několik surovin. Nachystejte si proto tyto ingredience:

  • 350 g cukr
  • 3 PL kakao
  • 200 ml smetana
  • 200 g strouhaný kokos
  • 4 ks vejce
  • 200 g pšeničná mouka
  • 200 ml mléko
  • 150 g máslo

Začněte míchat suroviny

Nejprve si nachystejte všechny potřebné ingredience a přesvědčte se, že vám nic nechybí. Poté si vezměte větší misku a do ní dejte vejce a 200 g cukru. K ruce si vezměte ruční šlehač a tyto dvě suroviny řádně vyšlehejte. Poté přidejte i prosátou mouku, kakao a suroviny nyní zamíchejte stěrkou.

kakaové těsto

Připravte si zapékací mísu

Nyní byste si měli připravit formu, ve které budete péct kakaový piškot na dort. Vymažte tuto formu máslem nebo oleje a následně do ní vylijte kakaové těsto. To nezapomeňte uhladit stěrkou tak, aby bylo všude rovnoměrně a piškot se celý hezky propekl. Troubu předehřejte na 180 °C.

máslo v hrnci

Až v ní bude požadovaná teplota, vložte formu s piškotem dovnitř a to, zda je piškot už hotový, zkontrolujte pomocí párátka asi po 20 minutách pečení. Pokud by na párátku / špejli, ještě zůstávalo těsto, musíte piškot péct ještě delší dobu. Opět těsto zkontrolujte po cca 10 minutách.

vyšlehaná smetana

Náplň do dortu

Připravte si hrnec a dejte do něj mléko, máslo a cukr, který zůstal. Všechny suroviny v hrnci zahřívejte do té doby, než se vám máslo zcela rozpustí. Až se tak stane, přisypte k této směsi do hrnce i strouhaný kokos a směs přiveďte k varu. Následně tuto směs vařte a neustále ji míchejte, aby se nic nepřipálilo.

naplněný dort

Dejte dort dohromady

Nyní máte hotový piškot i náplň do dortu a můžete se přesunout k tomu, že začnete dávat dort dohromady. Piškot si pomocí nitě nebo nožem rozřízněte napůl a na každou vrstvu naneste náplň. Jestliže byste chtěli dort polévat čokoládou, nemusíte dávat horní dortovou náplň. Dort uchovávejte v lednici.