Skořicové nadýchané croissanty à la trdelník. Jen vezmu tvaroh a za pár minut voní celým bytem

Mít doma připravenou čerstvou sladkou snídani je snem. Pokud vynaložíte trochu snahy, můžete mít takovou snídani i vy. Vyzkoušejte recept na tyto croissanty.

Každý člověk preferuje trochu jinou snídani. Někdo má rád snídani slanou a jiný zase sladkou. Někteří lidé nesnídají vůbec, ale v tom případě se mohou ošidit o dobrou snídani, která by jim dodala energii pro začátek dne. Jestliže patříte mezi ty, kterým vůbec nevadí sladká snídaně, připravte si doma tyto lahodné croissanty.

Suroviny, které budete potřebovat

  • 150 g tvaroh
  • 400 g mouka
  • 2 PL zakysaná smetana
  • 2 PL cukr
  • 100 g máslo
  • 1 ČL prášek do pečiva
  • 1 ČL vanilin

Jak si připravit domácí croissanty

Mnoho lidí by se pravděpodobně raději vydalo do pekařství, kde si mohou croissanty zakoupit. Pokud si je ale upečete doma, můžete si je klidně posypat tím, co máte rádi, a navíc moc dobře víte, jaké ingredience jste přesně do croissantů použili. V mnoha případech je také domácí pečivo lepší než to kupované, takže si mnohem více pochutnáte.

Jakmile se pustíte do přípravy croissantů, vezměte si k ruce hlubokou nádobu a do ní dejte 150 g tvarohu, zakysanou smetanu a lehce rozpuštěné máslo. Rozpustit máslo můžete buď v mikrovlnce nebo tak, že jej necháte několik hodin mimo ledničku. Všechny ingredience smíchejte metličkou nebo vidličkou a důkladně je promíchejte, aby se hezky spojily a propojily chutě.

Nyní si do misky k těstu přidejte také mouku a prášek do pečiva. Hned poté rukama uhněťte hladké těsto. Až budete mít těsto hotové, posypte si desku nebo přímo čistou linku moukou a dejte na ní těsto. To poté rozválejte válečkem tak, aby vznikl velký placatý kruh. Následně kruh rozdělejte stejným způsobem, jako kdybyste krájeli pizzu na trojúhelníčky.

Každý trojúhelníček pomažte máslem a posypte cukrem. Následně každý trojúhelník zatočte, jako kdybyste dělali šneka nebo ruličku. Vytvořené tvary croissantů znovu obalte v cukru, a poté položte na plech vystlaný pečícím papírem. Nyní je čas na to, abyste si předehřáli troubu na 180 °C. Až v troubě bude požadovaná teplota, vložte plech s croissanty dovnitř a pečte po dobu 20 minut.