Udělejte svým dětem radost a připravte jim dokonale lahodné a nadýchané koblihy

Fotografie: Pixabay

Udělat si doma skvělé donuty je opravdu jednoduché a nemusíte je draze kupovat v obchodech. Vyzkoušejte to, opravdu na tom nic není.

Nejspíš není dítě, které nemá rádo sladké donuty. Do podvědomí se asi nejvíce dostaly tak, že je neustále jedl Homer Simpson ze seriálu Simpsonovi. A každé dítě jeden takový donut ihned chtělo vyzkoušet. V obchodě se sice prodává nespočet druhů a barev, ale vy si je můžete udělat doma a chuťově budou ještě lepší, než ty kupované.

Co budete potřebovat

Vlastně budete potřebovat podobné ingredience jako na normální koblihy. Rozdíl mezi donutem a koblihem je ten, že donut má uprostřed díru. Na jejich přípravu budete potřebovat:

  • 200 ml teplého mléka
  • 100 ml teplé vody
  • 11 g suchého droždí
  • 1 polévkovou lžíci cukru
  • sůl a máslo také po jedné lžičce
  • vejce
  • 4 šálky hladké mouky

Není na tom nic těžkého

V teplé vodě si rozpusťte cukr a droždí a nechte 10 minut odpočívat. Měla by se vám objevit pěna. Přilijte k tomu teplé mléko a rostlinný olej, a po částech přidávejte mouku. Pomalu ze směsi vytvářejte těsto. Osolte, přidejte zbytek mouky a pořádně propracujte. Mělo by vám vzniknout lehké a nelepkavé těsto. Dovnitř ještě vmíchejte změklé máslo.

A můžete smažit

Těsto rozdělte na menší kousky a z nich vyválejte kuličky. Přikryjte je utěrkou a nechte ještě 10 minut trošku nakynout. Do každého bochánku udělejte důlek. Donuty smažte v rostlinném oleji z obou stran do zlatohněda. Po usmažení je dejte na talíř, na kterém budete mít papírový ubrousek, aby se vsákl přebytečný olej.

Fotografie: Pixabay

Pokud máte chuť a chcete zabavit děti, nachystejte různé polevy a donuty jimi buď postříkejte nebo je do nich prostě jen namáčejte. Fantazii se meze nekladou.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]