Extrémně jednoduché způsoby, jak otevřít konzervu bez otvíráku. Používají je i zkušení skauti

Fotografie: Depositphotos

Kempujete a rádi byste si dopřáli oběd z konzervy. Jenž nikde žádný otvírák. Nevadí, pomocí těchto metod se dovnitř dostanete raz dva.

Stanujete, les, nikde ani živáčka a vy byste si rádi dopřáli něco k snědku. Jenže jste vybaveni různými konzervami, ale ne otvírákem. Co teď, když máte hlad a do plechovky se dostanete obtížně potřebného nástroje. Nezoufejte, přečtěte si několik šikovných metod, jak se dostat do konzervy i bez otvíráku.

Budete potřebovat menší nůž

Předpokládáme, když někdo stanuje, je zpravidla vybaven kapesním nožíkem. Ten vám skvěle poslouží jako provizorní otvírák na plechovky. Konzervu postavte na stabilní povrch, například bytelnou židli nebo rovný povrch kamene. Vezměte nůž a umístěte jej kolmo k víku. Jednou rukou držte nůž a druhou lehce klepejte na jeho rukojeť, aby se čepel zasekla o okraj víka. Jakmile se dostanete skrz, opakujte kousek po kousku, dokud neuvolníte celý obvod plechovky.

Fotografie: Pixabay

Velký kuchyňský nůž

V tomto případě budete také potřebovat nůž, ale mnohem větší. Pokud jste doma a nikde nemůžete najít otvírák na konzervy, vezměte kuchyňský nůž a pusťte se do práce.

Opět umístěte plechovku na rovný povrch, nůž kolmo a čepel na okraj víka. Zatlačte, abyste kryt propíchli. Nesnažte se nožem do konzervy udeřit, mohli byste si ublížit. Jakmile vytvoříte díru, objeďte nožem kolem dokola, aby se víko zcela uvolnilo.

Fotografie: Pixabay

Otevřete konzervu pomocí lžíce

Že nelze plechovku otevřít pouze lžící? Omyl. Úplně postačí. Opět přiložte lžíci kolmo k víku konzervy přímo ke kraji a začněte třít zprava doleva. Rychlými pohyby zanedlouho vytvoříte díru. Opakujte takto kousek po kousku. Poté lžíci zasuňte a víko odklopte.

Fotografie: Pixabay

Cihla nebo kus betonu

Tuto metodu zvláště oceníte, budete-li se nacházet venku bez jakéhokoli vybavení. Najděte si cihlu nebo plochý kus betonu, zkrátka něco, co je hodně drsné. Plechovku položte víkem na cihlu nebo beton a začněte mírně drhnout. Ne příliš silně, aby se obsah nedostal nepozorovaně ven. Jakmile uvidíte vytékat tekutinu, víte, že jste konzervu dostatečně obrousili, aby šla hladce otevřít. Otočte ji a jakýmkoli předmětem víko odklopte.

Zdroj: CountryLiving

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]