Fakta, která by měl každý znát o své krevní skupině. Ovlivňuje nás více, než si myslíme

Fotografie: Depositphotos

Krevní skupina dokáže ovlivnit naši osobnost. Má vliv dokonce i na to, jaká strava je pro nás vhodná nebo jak se vyrovnáváme se stresem.

Krevní skupina je popis vlastností, které mají naše červené krvinky. U lidí se rozlišují 4 krevní skupiny, a to A, B, 0 a AB. Jejich rozdělení závisí na přítomnosti antigenů na povrchu červených krvinek. Krevní skupina je pro nás důležitá v případě dárcovství krve, ale může také mnoho vypovídat o naší osobnosti a stylu života.

Fotografie: Pexels

Krevní skupiny A a B

Pro jedince, kteří mají krevní skupinu A, je nejvhodnější vegetariánská strava v kombinaci s rybami a mléčnými výrobky. Jejich zažívání naopak dobře nedělají luštěniny, kořeněná jídla nebo káva. Jedná se o lidi, kteří jsou velmi empatičtí, organizovaní a jsou rození vůdci. Jsou náchylnější k vysokým hladinám kortizolu v krvi, což značí, že moc dobře nedokážou zvládat stresové situace. Často přibírají na váze z důvodu nadměrné konzumace masa a cukrů.

Fotografie: Pexels

Lidem s krevní skupinou B budou zdravotně prospěšné mléčné výrobky, zelenina, ryby a skopové maso. Vyhýbat by se měli konzervačním látkám a konzumaci alkoholu. Jedná se o lidi velmi flexibilní a přátelské. Obvykle mají klidnou povahu, ale pokud u nich pohár trpělivosti přeteče, velmi snadno vybouchnou. Jejich tělesnou hmotnost negativně ovlivňují smažená jídla a konzumace chleba.

Krevní skupiny AB a 0

Lidé s krevní skupinou 0 si mohou bez výčitek dopřávat všechny druhy masa, ryb a zeleniny. Ze svého jídelníčku by ale měli vynechat mléčné výrobky. Lidé s touto krevní skupinou jsou praktičtí a zdvořilí. Pokud jim ale někdo naruší jejich systém a pořádek, snadno se rozčílí. Na jejich postavě se negativně podepisuje nepravidelná strava. Jsou unikátní v tom, že svou krev mohou darovat komukoliv, přijmout ji mohou ale jen od jiného nositele stejné krevní skupiny.

Fotografie: Pexels

Pro jedince s krevní skupinou AB se doporučuje konzumace produktů v bio kvalitě. Ze svého jídelníčku by měli naprosto vynechat veškeré smažené pokrmy. Lidi s touto krevní skupinou jsou velmi racionální a klidní. Opravdu dobře zvládají stresové situace. Na hmotnosti přibírají z důvodu lenosti a nečinnosti. Jedná se o univerzálního příjemce, ale svou krev může předat jen těm, kteří ji mají také.

Zdroj: TheHealthy