Výbuch při vaření večeře otřásl celým panelákem a sousedé ihned reagovali. Hasiči varují před fatální chybou

sporák hořák
Fotografie: Unsplash

V bytě 64leté ženy došlo k výbuchu plynu. Byla zraněná, ale naštěstí bez vážných následků. Celá událost ale proběhla za podivných okolností při vaření obyčejné večeře.

Před polednem se stará paní rozhodla, že začne vařit oběd. Dala hrnec s polévkou na sporák a po chvíli nepozornosti si všimla, že její plotna začala hořet. Plameny rychle uhasila a jídlo sklidila, avšak  následně udělala něco, co mohlo skončit opravdu tragicky. Kuchyň a sporák sice důkladně uklidila, ale poté se opět pustila do vaření. Položila hrnec na hořák a následoval výbuch.

Výbuch, který slyšela celá ulice

Ihned po škrtnutí zápalky zazněla silná rána, která rozhodně probudila každého relaxujícího souseda. Síla výbuchu byla dokonce tak silná, že vysklila okna pokoje a vyvrátila dveře od bytu. Žena byla v šoku a v tom hrozném zmatku si až po nějaké době všimla, že je vlastně v plamenech. Začala vyšilovat, ale naštěstí do otevřeného bytu přiběhl soused, jenž nebohou ženu uhasil.

Sousedé ji přivítali s otevřenou náručí

Seniorku následně vynesli ven a předali záchranářům ze sanitky. Žena byla otřesená a s několika popáleninami, ale když jí v nemocnosti řekli, že si zde pobude jen pár dnů, byla ráda. Trochu se však obávala toho, až se vrátí. Za to, co udělala, se totiž hodně styděla, ale když se opět setkala se svými sousedy, všichni ženu radostně přivítali. Přece jenom, chyby dělá každý.

Fotografie: Materiały Policyjne

Výbuch způsobil únik plynu

Hasiči na místě incidentu požár rychle zlikvidovali. Spolu s policisty ze Świdniku zjistili, že majitelka bytu udělala chybu při úklidu. Jednoduše nezavřela správně kohoutek a bohužel neustále unikal plyn. Když tedy škrtla zápalkou, plyn ihned zareagoval po svém. Všichni v okolí jsou ale rádi, že se nikomu nic vážného nestalo.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]