Maminka Sofie se vyfotila se svou dcerkou na dovolené. Když fotograf uviděl snímek, okamžitě si uvědomil ohrožení života

matka s dcerou u koně
Fotografie: Freepik

Když fotografka uviděla snímek, okamžitě si uvědomila, že je dítě v ohrožení života, a řekla rodině, ať vyhledají lékařkou pomoc.

Když si Sophie Findlay a její partner Darren Marshall loni zamluvili cestu na Tenerife, netušili, jak velký dopad bude mít na jejich život. Během dovolené vyfotila hotelová fotografka Alessia jejich tehdy sedmiměsíční dceru Presley a pojala podezření, že má vzácnou rakovinu oka – retinoblastom. Druhý den rodina odletěla zpět do svého domova v Jarrow v Jižním Tyneside a Presley odvezla rovnou do nemocnice, kde se jejich obavy bohužel potvrdily.

Fotografie, která zachránila život

„Řekněte sýr!“ Podobný výraz vyšel z úst fotografa, když si Sophie Findleyová chtěla domů odnést vzpomínku na dovolenou se sedmiměsíční dcerou Presley. Rodina se vydala na dovolenou do Arony, která se nachází na jihu prázdninového ostrova Tenerife, když dovolená nabrala podivný směr, jak britská matka zveřejnila na Facebooku.

„Když jsme byli v hotelu, požádali jsme fotografku, aby pořídil nějaké fotky dětí. Bylo to předposlední den, kdy jsme si šli pro fotky a ona nás odtáhla stranou. Řekla mi, ať se jí podívám do oka. Myslel jsem si, že je to něco jako červené oko fotoaparátu, a zeptal jsem se jí, jestli by s tím nemohla něco udělat, aby se to spravilo.”

Fotografka ale matce  řekla, že by to nikdy nemělo být bílé a ať ji vezmeme k doktorovi a nechá ji vyšetřit. Jakmile byli manželé varováni, šli na internet a zkontrolovali fotografie své dcery, které pořídili dříve a na kterých bylo také vidět, že má bílé oko.

spojené ruce muž žena nemocnice
Fotografie: Freeimages

Nyní je dívka zcela zdravá

Rodiče s dcerkou okamžitě zahájili šestiměsíční chemoterapii a bylo štěstí, že nemoc objevili včas. Právě díky chemoterapii a laseru už Presleyin nádor není nebezpečný a dívka je zcela zdravá. Nyní se matka podělila o svůj příběh, protože rodina se mohla se zachráncem své dcery náhodou znovu setkat.

Začátkem tohoto měsíce se Sophie a Darren vrátili na Tenerife, aby poděkovali fotografovi. Znají ji však pouze jako Alessii a jen náhodou ji zahlédli pracovat v jiném hotelu, než ve kterém byli ubytováni, a mohli jí poděkovat. Sophie řekla: „Této dámě vděčíme za všechno. Presley nejevila žádné známky toho, že by jí nebylo dobře, a až ve čtyřech letech by jí vyšetřili oči.”

Zdroj: Dagens

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]