Matka se vyfotila s dcerou na dovolené. Když fotografka uviděla snímek, okamžitě si uvědomila, že je holčička v ohrožení života

fotoaparát
Fotografie: Unsplash

Rodina odjela na dovolenou do Arony, jež se nachází na jihu prázdninového ostrova Tenerife. Tento rodinný výlet však nabral děsivý spád, o kterém matka napsala na sociální sítě.

„Byli jsme na dovolené v lednu 2017, když nám fotografka udělala společnou fotku s dcerou Presley, řekla matka Sophie. Po vyfocení však fotografka upozornila, že se jí něco na Sophiině dceři nezdá. Všimla si totiž bílého reflexu v jednom z očí maličké Presley. Poradila tedy, aby po návratu domů raději navštívili lékaře, což matka naštěstí udělala, a tak zamezila špatnému konci.

Zjistili, že má rakovinu a nasadili léčbu

Ještěže fotografka byla tak všímavá, jelikož se v jednom z dívčiných očí skutečně skrývala nebezpečná nemoc. Později se dokonce ukázalo, že jde o rakovinný nádor. „Okamžitě jsme zahájili šestiměsíční chemoterapii a bylo štěstí, že jsme nemoc odhalili brzy, protože s chemoterapií a laserem už Presleyin nádor není nebezpečný,” píše maminka na Facebooku.

Fotografka se stala hrdinkou

Dnes už jsou holčičce přes 2 roky a je zdravá. Přátelé a rodinní příslušníci malé dívky odjížděli také na dovolenou na Tenerife, aby poděkovali fotografce, která nebezpečnou nemoc objevila. Nyní se však matka podělila o svůj příběh, kdy se rodina náhodou mohla znovu setkat se záchranářkou její dcery. Sophie věří, že po takové době to musel být skutečně osud.

Fotografie: North News and Pictures

„Udělali jsme si výlet na Tenerife, a pak jsme zjistili, že tato fotografka pracovala v hotelu, kde jsme byli ubytovaní.” Teď ale mohla dvojice konečně poděkovat a matka zároveň přidala děkovné příspěvky na svůj Facebook. „Z celého srdce děkuji,” píše Sophie v jednom ze svých příspěvků, který je virální a je na něm zanechána spousta vlídných komentářů.

Zdroj: The Sun

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]