Polštáře mohou mimo praktické funkce v domácnosti plnit také funkci dekorační. Své domovy krášlíme různými přehozy, závěsy, polštáři a přitom tyto věci přispívají také k pohodlí a odpočinku. Díky nim můžeme také snadno měnit vzhled a atmosféru místnosti.
Polštáře mohou snadno a rychle změnit vzhled postele, sedací soupravy, relaxačního koutku, ale i podlahy. Polštáře nemusí vždy ležet na gauči nebo posteli. Mohou se umístit i na podlahu a posloužit k sezení, když se náhodou sejde větší počet hostů. Z polštářů lze velmi snadným způsobem vytvořit i čelo postele nebo chránit boční stranu postele vašeho dítěte od studené zdi.
Dá se s nimi doslova kouzlit. Jejich vzhled změníte tím, že jim dáte nový povlak. V létě třeba kytičkový, na podzim v barvě dýně a během zimy něco hřejivého, chlupatého. Povlaky na polštáře se dokonce dají i velmi snadno vyrobit doma. Třeba ze staré košile, mikiny či svetru. Použít můžete i vysloužilé ubrusy nebo závěsy. Snadno tak můžete také sjednotit vzhled místnosti, když z jedné látky ušijete závěsy i povlaky na polštáře.
Můžete je dokonce i různě zdobit. Použít lze v podstatě cokoliv: mašličky, korálky, knoflíky, krajky, volánky, látkové nebo háčkované kytičky, bambulky, třásně. Jestliže si dáte na jejich výrobě záležet, pozvednou nejen samotný vzhled polštářů, ale také celkový dojem vašeho interiéru. Pokud si na jejich výrobu netroufáte, stačí jen určitým způsoben ozdobit ty, které už doma máte. Z obyčejného polštáře se tak rázem stane zajímavá dekorace.
Rozhodně se nemusíte držet jen klasického tvaru. Co tak zkusit polštář ve tvaru srdíčka, kytičky nebo nějakého zvířátka? To ocení zejména děti. Případně experimentujte opět s hotovým polštářem, kdy stačí lepidlem na textil přilepit ouška, očička, nosánek. A když opatříte polštáře šňůrkami, které k sobě uvážete, vznikne vám i měkká podložka na zem, kde se mohou děti jen tak povalovat. Jak jsme psali výše. Polštáře jsou zkrátka ideální a předurčené k čarování. Tak se toho nebojte a hurá do vymýšlení.
Fotografie: wonderfuldiy