Syn celý den upozorňoval na „maličkost“, kterou jeho rodiče ignorovali. Manželský pár nyní lituje

Fotografie: Depositphotos

Malé děti obvykle nevěnují příliš velkou pozornost věcem, které se kolem nich dějí. Bývají často zaneprázdněny „blbnutím“ a musí jim být připomenuta rizika spojená s běžnými činnostmi.

Tristan Cook z Tennessee se jednoho dne díval se svými třemi mladšími sourozenci na televizi, když zčistajasna zaslechl podivný zvuk. Dle chlapce zněl poněkud praskavě a vycházel z vedlejší kanceláře. Tristanovi to chvíli vrtalo hlavou, jelikož zvuk zněl až příliš neobvykle. Šel to tedy raději zkontrolovat a dobře udělal.

Chlapec se zachoval správně

Jakmile otevřel dveře, uviděl již příliš rozsáhlý požár a rychle zavřel. Po celém domě křičel, že hoří a běžel směrem k matce, která na jeho poplach zpočátku úplně nereagovala. Naštěstí ale malý chlapec dokázal přemýšlet rychle a jeho sourozenci běželi s ním. Celá rodina tedy utekla do bezpečí a nikdy nebyl zraněn. Bohužel, zuřivý požár poškodil značnou část domu.

Požár se velice rychle šířil

Při vyšetřování záchranné týmy zjistily, že požár byl zapříčiněn elektrickým zařízením a rychle se šířil. V tu chvíli měla rodina obrovské štěstí, že byl Tristan ve střehu, když vypukl. „Byla jsem tak hrdá, jak tuto situaci zvládnul. Na rozdíl ode mě vůbec nezaváhal“, řekla Tristanova matka. Všichni, včetně místních měli malého chlapce za hrdinu.

Únik z hořícího domu byl zaznamenán na kameře

Tristanova matka Tracey měla po celém domě rozmístěné kamery a okamžik, kdy její malý hrdina zachránil celou svou rodinu, byl zachycen na videu. Záběry sdílela na sociálních sítích, kde se video stalo virální a získalo pozornost místních médií. Příběh zároveň všem připomíná, že ne všichni hrdinové musí nutně nosit pláště. Také všichni členové rodiny, i ti nejmenší, by měli zůstat ostražití a dávat si pozor na své okolí. Nikdy totiž nevíte, kdy vám může vědomí zachránit život.

Z hořící budovy se ozval dětský pláč. Muž se zachoval jako anděl strážný a dítě bez váhání zachránil

Zdroj: Inspired Stories

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]