Zpověď Radka vhání slzy do očí: „Během ničivého požáru domu jsem přišel o manželku s dcerou, nedokázal jsem je zachránit“

Lasy / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Hasiči pravidelně varují před požáry a radí lidem, jak se jim vyhnout. Občas ale dojde na tragédii, za kterou člověk nemůže, a tento muž o tom ví své. Kvůli ohni mu totiž zemřela žena s dítětem.

V každé domácnosti by lidé měli myslet na prevenci požárů, protože stačí i malý oheň a přijdete o cenné věci, důležité předměty, nebo dokonce o někoho blízkého. V tomto domě ale vznikl opravdu velký požár, kvůli němuž otec od rodiny přišel o manželku s dítětem a podařilo se mu zachránit pouze nejmladšího syna.

Prevence před vznikem požárů

Jestliže byste rádi zabránili vzniku požáru u vás doma, zkuste dodržovat prevenci. Budete tak mnohem klidněji spát a nestane se vám, že byste museli řešit následky po ohni. Vždy dohlížejte na svíčky, krb nebo jakýkoliv jiný otevřený oheň. Dále kontrolujte, jestli máte v pořádku elektrické zásuvky a elektrické spotřebiče. Vždy zkontrolujte, že jste opravdu vypnuli elektrické a plynové spotřebiče.

Ve sklepě nebo v garáži neskladujte hořlavý materiál. Na těchto místech pravidelně uklízejte a přesvědčte se, že se zde nic podobného nenachází. Pokud doma máte komín a používáte ho, nechte ho pravidelně kontrolovat odborníkem. Na některých místech se vyplatí mít detektory kouře, které včas odhalí požár, a vy tak můžete zabránit horší situaci.

V rodinném domě začalo hořet

„Moje žena Denisa a já jsme spolu měli 2 krásné děti, Karolínku (9 let) a Václava (7 let). Jednoho dne se ale stalo něco, co jsem vůbec neočekával – a na tento den již nikdy nezapomenu. Ten den jsem totiž spal v pokoji pro hosty, kde jsem usnul již odpoledne po práci a moje žena mě nebudila. Ta šla spát jako obvykle nahoru do ložnice,“ vypráví Radek o svém otřesném zážitku.

Fotografie: Piqsels

„Denisa ale podle všeho začala po chvilce volat o pomoc, jelikož se domem začal šířit požár a ona se nemohla dostat ven z ložnice. Když mě později tyto plameny také vzbudily, už jsem slyšel Denisu křičet a běžel jsem jí pomoci. Po schodišti jsem se ale nemohl dostat nahoru, a tak jsem doufal, že vyleze oknem ven.“ Radek se mezitím vydal na pomoc dětem.

Otec se nemohl dostat ke své dceři

Nejprve jsem se vydal do pokoje malého Václava a společně s ním jsme vylezli oknem ven. Plameny už ale byly téměř všude a já doufal, že má dcera se ženou také vylezly oknem ven. Venku ale nebyla ani Karolínka, ani Denisa. Chtěl jsem se pro ně tedy vrátit, ale do domu už se nedalo dostat. Celý byl v plamenech a na místě už byli i hasiči, kteří mi vstup do domu zakázali,“ sdělil zdrcený Radek o svém zážitku.

Hasiči v domě našli Denisu i Karolínku

„Hasiči se pokusili dostat do domu co nejrychleji a po chvilce vynesli ven i moji dceru a manželku. Jelikož byly obě dvě v bezvědomí a velmi popálené, byly odvezeny co nejrychleji do nemocnice. S Václavem jsme jeli ihned do nemocnice, abychom byli své rodině co nejblíže, ale hned po příjezdu nám bylo sděleno, že Denisa i Karolínka podlehly svým zraněním a obě zemřely.“ V tuto chvíli Radek těžko hledal další slova, ale pokračoval ve vypravování.

Fotografie: Pixabay

„V tu chvíli jsem vůbec netušil, co budu dělat, ale musel jsem zůstat silný kvůli svému synovi. My oba jsme byli zdravotně v pořádku, ale psychicky jsme to nezvládali. Celé naše okolí bylo touto událostí také hodně zasaženo a aby nám alespoň trochu pomohli, udělali sbírku, ve které se vybralo hodně peněz. Ty brzy použiji na nové bydlení a také na úhradu nákladů za pohřeb mé ženy a mé dcery,“ dovyprávěl svůj příběh smutný Radek.

Zdroj: AmoMama

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*