Mladý muž, který zemřel na rakovinu, zanechal na sociální síti dojemné poselství. Lidem po přečtení mění pohled na život

Fotografie: iStock

Když ztratíte někoho, koho jste milovali, a musíte se s ním navždy rozloučit, je to nesmírně těžké a bolestivé. Stejně obtížné to však může být i pro někoho, kdo ví, že bude muset tento svět brzy opustit.

Tomuto muži ve věku 37 let bohužel vzala život rakovina. Přestože svůj boj s nemocí nevyhrál, sám zvítězil, protože „láska vždycky zvítězí“, jak říkal. Jasně to vyjádřil na svém twitterovém účtu, kde před svou smrtí zanechal dojemný vzkaz.

Věděl, že svůj boj prohrává

Loučení je vždycky těžké, tím spíš když odchází někdo, koho už v životě neuvidíte. A je o dost obtížnější, když se jedná o někoho, u koho se možná nečekalo, že opustí tuto existenciální rovinu tak brzy. Ještě složitější to však musí být pro člověka, který ví, že za těchto okolností opouští tento svět. To je případ Rodriga Jisóa, mladého muže s diagnózou rakoviny, jenž bohužel svůj boj s nemocí ve věku 37 let prohrál.

Prostřednictvím svého účtu na sociální síti Twitter Jisó, uznávaný pro svou aktivní roli při obhajobě práv komunity LGBTQ+, vylíčil průběh své léčby, chemoterapie a své pocity ze všeho, s čím se musel vypořádat. V důsledku toho se mnoho uživatelů začalo o jeho případ zajímat a pozorně sledovat jeho zdravotní stav.

Zanechal krásný vzkaz

Bylo pondělí 9. května, když Jisó po dlouhém boji s touto nemocí opustil tento svět. Před svým odchodem však zanechal na svém twitterovém účtu poslední vzkaz, aby se s ním v klidu, a dokonce spokojeně rozloučil.

Fotografie: Freepik

„Požádal jsem o zanechání vzkazu. Po těžkém zdravotním boji se loučím se životem, abych ho překonal. Zvítězil jsem, protože láska vždycky zvítězí. Byl jsem milován více než kdy jindy. Poučením je žít dnes intenzivně, důvěřovat a milovat. Nečekat na zítřek. Vzpomínejte na mě krásně,” napsal Jisó ve svém posledním autorském příspěvku na sociální síti.

Poté se jeho rodina ujala zanechávání dalších vzkazů, fotografií a dalších vzpomínek na něj v procesu loučení. „Poslední sbohem, jako dobrý obránce lidských práv, hrdý na to, kým jsem byl,“ dodal Rodrigo ve svých posledních slovech.

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]