Háčkované věci patří doslova do cementu. Tímto způsobem z nich lze vytvořit unikátní bytové dekorace

Bytové dekorace si můžete koupit. Ale proč to dělat, když mnohem lépe vypadá něco, co si vyrobíte. Podívejte se, jak využít staré háčkované věci. Ty byly velmi oceňovány hlavně v minulosti. Nutno však říci, že do moderních interiérů se už příliš nehodí. Přesto není nutné tyto krajkové doplňky vyhazovat. Najdou ještě jedno velmi originální využití. Podívejte se s námi na to, co se z nich dá vyrobit, když máte ten správný materiál – cement.

Co si připravit?

Jak už jednou zaznělo, jedná se o unikátní techniku, při které se využívají háčkované ubrusy a další dekorace, které jsou namáčeny do cementu. I když to zní velmi zvláště, realita je taková, že výsledek je dokonalý. Stačí mít po ruce:

  • Háčkovaný brus
  • Cement
  • Ochranné rukavice
  • Plastovou nebo jinou nádobu
  • Barvy

Jdeme na to. Připravte si cement

Dnes už se dá cement jednoduše koupit v hobby supermarketech. A to v jednom pytli. Následně stačí směs jenom smíchat s vodou, a to v požadovaném poměru. Na to použijte zmíněnou plastovou nebo jinou nádobu. Ideální je mít nástavec na vrtačku, pomocí kterého to zvládnete vše promíchat rychle a bez námahy. Pokud nemáte, čeká vás trochu námahy.

Háčkovaný ubrus či cokoliv jiného namočte do cementu

Nyní přichází ten nejdůležitější krok. A tím je namáčení háčkovaných věcí do cementu. Důležité je, aby se cement nasákl a nezůstávala prázdná místa. Jakmile je hotovo, opatrně vytahujte a lehce oklepávejte. Poté háčkovaný kus přehoďte přes nádobu odpovídající velikosti. Může se jednat třeba o malý kýbl či větší sklenici. Důležité je schnutí právě v této poloze.

Výsledek je tady

Když cement zaschne, uvidíte něco skutečně výjimečného. Váš výtvor. Jak takto hotové bytové dekorace vypadají? Velice originálně. Jsou to skvěle vypadající mísy, které najdou uplatnění i ve vaší domácnosti. To ale neznamená, že musíte zůstat jenom u těchto možností. Co si třeba vyrobit zajímavý svícen, nebo třeba květináč? I na toto vám stačí pouze nádoba s trochou cementu. Podívejte se na inspiraci, která jistě ohromí i vás.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]