Háčkované záclonky

Záclony odpradávna tvoří jednak praktickou součást našich oken, protože v bytě nejsme, jako ve výkladní skříni, ale nejen to. Záclony působí útulně, zadržují chlad v zimním období, který jde od oken a působí, jako dekorativní prvek. Záclona nemusí být vždy jen bílá, i když ty mají bezesporu svůj půvab. Ozdobit okno, lze i barevnou záclonkou, kterou si zvládnete vyrobit sami. Záclonka zhotovená z háčkovaných kytek je vhodná i pro začátečníky, kteří se sotva učí zacházet s háčkem. Jde jen o to zvládnout uháčkovat při dlouhých zimních večerech větší počet kytek, které pak k sobě sešijete.

Kytičková záclonka

Kytky mohou být jednobarevné nebo z více barev. Záleží jen na vás, a jakému barevnému provedení dáte přednost. Pokud si nepotrpíte na pestřejších barvách, můžete uháčkovat žlutý střed a květy bílé. Počet kytek se bude odvíjet podle velikosti dané kytičky.

Kolečková záclonka

Pokud si ještě stále netroufáte na kytičky, můžete zkusit snadnější způsob, který je rovněž velmi atraktivní. Jedná se o kolečka, která můžete opět barevně přizpůsobit interiéru. Možná se rozhodnete pro oba způsoby. V jednom pokoji kytičková záclona, a aby nebylo u vás překytičkováno, do druhého pokoje můžete uháčkovat záclonku z koleček.

Ozdoba na záclonku

Jestliže máte na okně půvabné bílé záclonky či tenký závěs a nehodláte jej měnit, můžete si alespoň uháčkovat ozdobu. Kytičky, které ozdobí bílou záclonu, působí velmi jemně a romanticky. Střed kytek může zdobit perleťová kulička i řetízek, na kterém jsou kytky uchyceny.