Hasič Adam málem zemřel v nemocnici. Musel podstoupit operaci srdce kvůli nebezpečné otravě krve

Fotografie: Depositphotos

Muž byl přijat do nemocnici s nebezpečnou otravou krve. Nejdříve si myslel, že ho jen bolí zub, ale nakonec strávil týden v nesnesitelných bolestech, kdy musel podstoupit hned 2 operace.

Adam Martin z Coveracku na jihu Anglie málem zemřel, když jeho tělo bojovalo s infekcí, která se zdála být způsobena něčím špatným, co snědl. Jenže otravu krve způsobil zřejmě kovový předmět, jenž použil místo dřevěného párátka poté, co mu uvízl kus popcornu mezi zuby. Kvůli něčemu tak „nevinnému“ strávil týden v nesnesitelných bolestech.

Hřebík, kus drátu nebo víčko od pera

Adam potvrdil, že neměl po ruce klasické dřevěné párátko, které by mu pomohlo zbavit se popcornu mezi zuby. Použil kus drátu, kovový hřebík a víčko pera. Ostrými předměty si poškodil dásně a vyvinula se u něj téměř smrtelná infekce. Podle deníku The Sun zažil strašlivý týden nesnesitelných bolestí.

Nejdříve si myslel, že má problém se zubem

Původně si 41letý otec 3 dětí myslel, že ho bolí zub, což ignoroval s myšlenkou, že nepříjemná bolest přejde sama. O týden později se u něj začaly objevovat příznaky podobné chřipce, to vedlo k tomu, že kontaktoval lékaře a nechal si udělat krevní test. „Lékaři mi řekli, že kdybych nepřišel k praktickému lékaři, mohl jsem být do 3 dnů mrtvý,“ zděsil se Adam. Poslali ho domů s léky na infekci, ale situace se nezlepšila, nadále jej trápila bolest a příznaky chřipky.

Fotografie: Pixabay

Začal mít velké obavy

„Měl jsem pocit, že je něco vážně špatně. Nemohl jsem spát a cítil jsem se opravdu hrozně. Bolely mě nohy a prostě jsem se necítil dobře. Ten samý den jsem byl přijat do nemocnice na testy. V tu chvíli už jsem měl velké obavy,“ vyprávěl Adam. Nastoupil do nemocnice a 3 dny se léčil.

Infekce se rozšířila do dolní končetiny, měl infikovanou krevní sraženinu zaklíněnou ve stehenní tepně, což nakonec vyžadovalo 5hodinovou operaci. Následkem infekce měl také poškozené srdce a musel na další operaci kvůli výměně aortální chlopně a opravě mitrální chlopně, které byly infekcí poškozeny. Naštěstí pro Adama se rychle zotavil a mohl se vrátit domů ke své rodině.

Zdroj: The Sun

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]