Školka nespravedlivě odmítla holčičku. „Dítě přece nemá s povoláním maminky nic společného“

Fotografie: Depositphotos

Keyla Remache z Devonu se pokusila přihlásit svou tříletou dceru Arwen do mateřské školky. Ta však odmítla, jelikož její matka vystupuje s kočovným cirkusem a nemá pevnou adresu.

„Když jsem řekla, že vystupuji s cirkusem, pracovnice školky se přestala dívat na obrazovku počítače a hned mi řekla, že už nejsou volná místa. Cítila jsem se hrozně a vrátila se do cirkusu v breku“, řekla Keyla pro média. Celý život totiž v cirkusu vyrůstala, ale netušila, že to bude pro ní a její dceru taková bariéra. Zároveň také měla plány, že vychová dceru stejným způsobem, ale nakonec se rozhodla pracovat v cirkusu jen na částečný úvazek.

Již odmala vystupuje v cirkusu

S rozumem i bez něj lidé rádi soudí, a to se stalo Keyle již mnohokrát. Mladá maminka vystupuje zhruba od svých 10 let, převážně s hula hoopy, ale v průběhu let rozjela několik dalších inscenací. Keyla také říká, že milovala cirkus, když vyrůstala, ale přiznává, že tehdy byly věci jiné než nyní. Zmínila, že mnoho dětí s cirkusem cestovalo, měly svého soukromého učitele, který s nimi jezdil, ale to už dnes neplatí.

Dělají pro svoji dceru jen to nejlepší

Žena a její partner Liam jsou oba cirkusoví umělci a je to životní styl, který je přirozený a oba nyní pracují jen na částečný úvazek. Nedávno koupili dům v Devonu, aby dali své dceři trvalé bydliště a mohla tak zažít to nejlepší z cirkusového i dětského, sociálního světa. Nakonec věří tomu, že si časem jejich holčička vybere podle sebe, kterou cestou se vydá.

Jakou cestu si jejich dcera zvolí?

Na konci léta se rodina přestěhuje do zmiňovaného nového domova a budou jen vyčkávat, jakým způsobem se bude jejich dcera vyvíjet. „Ať se stane cokoli, trochu si zpackáme život. Cítím, že jsem vyrostla velmi naivní a chci, aby moje dcera byla více připravená na každodenní život a také na cirkusové základy, podotkla Keyla. Matka a dcera mají také spoustu odpovídajících kostýmů a Arwen nosí kostýmy od svých téměř dvou měsíců a miluje je. Také spolu točí videa na youtube. Bohužel se ale vždy najdou tací, kteří budou styl života této rodiny odsuzovat. S tím si ale nikdo z nich neděla vůbec starosti.

Její osamělá cesta autobusem se změnila v živou noční můru. Video natočené cestujícím otřáslo sítí

Zdroj: Pokukaj

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]