13letá Anna se naučila břichomluvectví. Vzala loutky ušité od maminky a vyrazila do talentové soutěže

loutkové divadlo
Fotografie: Freepik

S úžasným talentem se do talentové soutěže přihlásila teprve třináctiletá dívka. Břichomluvectví dovedla k dokonalosti a stala se hvězdou.

Anně Marii bylo 11 let, když se kvůli pandemickému lockdownu musela na čas vzdát svých aktivit. Doma se však nudila. Když zhlédla představení jednoho známého břichomluvce, rozhodla se, že se to také naučí. Ani ne za dva roky díky svému neuvěřitelnému talentu vyhrála v Rumunsku soutěž Rumunsko má talent. Teď přijela bojovat za oceán. Po svém vystoupení si vysloužila ovace ve stoje.

Maminka jí loutky sama ušila

Je neuvěřitelné, za jak krátkou dobu dokázala tuto náročnou disciplínu dovést k dokonalosti. S maminkou a sourozenci žije v malém bytě v Rumunsku. Její maminka ji však chtěla v její vášni podpořit a první plyšové loutky jí sama ušila. Když získala trochu sebevědomí, přihlásila se do rumunské verze oblíbené talentové soutěže. Už v prvním kole dostala „zlatý bzučák“ a nakonec celou soutěž vyhrála.

Od té doby se jí prý změnil život. Rodina si mohla dovolit postavit vlastní dům a Anna Marie začala pokukovat po ještě vyšších cílech. Přihlásila se tedy do Amerika má talent: All stars. Do této soutěže však mají přístup jen ti nejlepší z nejlepších a setkávají se zde vítězové ze všech zemí, kde se tato soutěž vysílá. Konkurence tu je tedy obrovská a není se co divit, že Anna Marie vůbec netušila, jestli její vystoupení v silné konkurenci diváky a porotu zaujme.

Je neuvěřitelné, že trénuje teprve dva roky

Na pódium přichází v růžových šatech a pod paží si nese proutěný košík, v němž sedí chlupatý pes, kterému říká Waldo. Pejska jí ušila její maminka, ale vypadá skoro jako živý. A dokonce i umí mluvit. A jak se všichni záhy přesvědčí, i zpívat. Vtipná scénka, kde si Anna se svým psem povídá a pak spolu zpívají písničku, zvedne porotu i diváky ze sedadel.

„Nemůžu uvěřit tomu, že to děláš teprve nějaké dva roky,“ řekl jeden z porotců. Obávaný Simon Cowell se pro změnu divil, že pes není živý. Když zjistil, že pes je jen ušitý, byl naoko trochu zklamaný, ale i tak řekl, že se mu vystoupení líbilo: „Opravdu jsi velmi vtipná a opravdu se mi líbí tvůj pes,“ dodal. Anna Marie mu tedy slíbila, že se zeptá maminky, jestli by mu takového také neušila.

Její sen je Las Vegas

Diváci, porota i Anna Marie se smějí a její břichomluvecký talent získává jasný postup do dalších kol. Soutěž stále probíhá a v silné konkurenci to rozhodně nebude mít jednoduché. Ale jak se sama svěřila, už jen to, že může vystupovat v Americe, je pro ni splněným snem. Má však ještě jeden trochu větší, ráda by se se svým vystoupením dostala do Las Vegas. Inu, podle reakcí diváků se zdá, že už jí tam zahřívají židli.

Břichomluvci nejčastěji vystupují s loutkou a vedou s ní komický dialog. Normálním hlasem mluví za sebe a změněným odpovídají za loutku. Břichomluvec při jejích replikách nesmí pohybovat rty, aby v publiku vyvolal iluzi, že k nim promlouvá oživlá loutka. Ve videu níže se sami můžete podívat, jak skvěle se za krátkou chvíli naučila tomuto umění. Jak to dělá, že dokáže se zavřenou pusou mluvit, a dokonce i krásně zpívat? To nejde na rozum nikomu, proto jsou tato vtipná loutková vystoupení divácky nesmírně oblíbená.

Zdroj: NBC

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*