Holčička začala hrát na nádražní piano. Ani v nejmenším ji nenapadlo, co svým odvážným vystoupením způsobí

Fotografie: Depositphotos

Pro tuto holčičku neexistuje nic jiného než hudba a klavír. Pohlcena hudbou si ani nevšimla, kolik očí její vystoupení sleduje.

Někdy je dobré se při příjezdu na nové místo zastavit a vnímat okolí. Lidé tak často spěchají, že jim unikají prosté radosti života. Letiště, nádraží, terminály a podobně jsou často místa, kde lidé chodí co nejrychleji. Jako by na ně čas čekal. Upřímně řečeno, na každém rohu na vás čekají úžasná překvapení, jen kdyby lidé otevřeli oči. Většinou se talentovaní jedinci rozhodnou zastavit lidi na místě a poskytnout jim několik minut rozkošné zábavy.

Diane je jedním z takových talentů

Je jí osm let, ale hudba, která se line z jejích prstů, je z dob dávno minulých. Tedy alespoň jedna z nich. Diane ráda sedí a hraje na veřejných klavírech, kdekoli je najde a  je opravdu dobrá. Následující video je z londýnského nádraží a typicky po holčičím způsobu zastavuje kolemjdoucí, kteří se diví, jak ta holčička v růžové bundě a teniskách dokáže dělat tak nádhernou hudbu.

Beethovenova „Pro Elišku“

Svou okouzlující melodií a uvolněností patří k nejznámějším klavírním skladbám. Je to vlastně jedna z prvních skladeb, které se začínající klavíristé učí hrát. Diane však není žádná začátečnice. Podívejte se, jak s tím starým klavírem zachází. Bravo! Diane si před dokončením písně pohrává s Beethovenovou skladbou. Její druhou písní je „My heart will go on“ od Celine Dion. Možná se to hodí, když vidí, že jsou na nádraží. Ale prosím, žádné potápějící se lodě.

Je sice malá a ten klavír starý, ale její hudba se nese celou stanicí, i když ignoruje to bezpečnostní hlášení. Diane má malý hlouček přihlížejících, ale většina lidí jen projde kolem. „Je mi líto lidí, kteří jen tak projdou kolem a myslí si, že jsou příliš zaneprázdnění na to, aby si vzali minutku a užili si takovou chvíli.”, říká jeden z diváků.

Fotografie: Piqsels

Noty má v hlavě

Buď se je naučila nazpaměť, nebo z ní hudba prostě přirozeně vychází. Ať tak či onak, její publikum je fascinováno ohromující ukázkou talentu, na který právě narazilo. Diane má 39,2 tisíce odběratelů. Její videa ukazují, že hraje kdekoli a kdekoli. Pokud je někde klavír, hraje na něm. Diane má úžasný talent. Její nadání pro hru na klavír je ohromující, i když její teprve 13 let. Posuďte sami, v následujícím videu.

Zdroj: Twice