91letý klavírista zahrál na hlavním nádraží dojemný duet s nezvyklou partnerkou. Kolemjdoucí je točili a nemohli se nabažit

Fotografie: Depositphotos

Dva neznámí lidé se potkali ve správný čas na správném místě a potěšili tak srdce mnoha kolemjdoucích. Starý pianista a mladá zpěvačka to rozbalili uprostřed hlavního nádraží.

Možná jste už viděli v minulosti videa, ve kterých lidé baví kolemjdoucí svým hudebním talentem. V posledních letech se na mnoho veřejných míst umístili piana, na které si zájemci mohou zahrát, když dostanou chuť. U jednoho takového sedí pravidelně i 91letý Denis Robinson. Nedávno však jeho klavírní umění podpořila muzikálová zpěvačka, která šla náhodou kolem.

Hraje na piano od Eltona Johna

Londýnské vlakové nádraží St. Pancras je rušné, je to konečná stanice vlaků Eurostar do Paříže a Bruselu. Prochází zde mnoho cizinců, ale také miliony Londýňanů, při svých cestách do práce a jiných částí Anglie. Ve velké hale je zde umístěno piano, které věnoval sir Elton John, aby se jeho tóny mohli bavit lidé i během obyčejného dne. Většina lidí prochází uspěchaně kolem, tentokrát se však zastavili mnozí, aby si užili nevšední zážitek, který se nestává každý den.

Denis Robinson chodí k nádražnímu pianu několikrát týdně. Hraje od svých sedmi let, má tedy více než 80 let praxe a je to na jeho hraní znát. Dávno už je v důchodu a tak má čas bavit sebe i kolemjdoucí krásnou hudbou. Když ten den zasedal ke klavíru, asi netušil, jaký úžasný zážitek si odnese domů. Nádražím totiž zrovna procházela skupina muzikálových zpěváků.

Představení jako z muzikálu

Ceili O’Connor, vynikající zpěvačka, která momentálně hraje v muzikálu ve West Endu, měla se svými kolegy namířeno do Bruselu na další část turné. Když procházeli halou všimli si staříka u klavíru. Kolega Ceili vytáhl telefon a začal natáčet. Známá píseň „Over the rainbow“ se tak nesla nádražní halou. Ceili stála u klavíru, položila Denisovi jemně ruku na záda a s úsměvem předvedla, že roli ve slavném muzikálu dostala oprávněně.

Video její kolega sdílel na Twitteru a během několika dní se stalo virálním. Nikoho nenechá chladným tato krásná scéna, kdy se spojí dva talenty a dvě generace v nádherné písni. Denis byl velmi potěšený a řekl Ceili, že se musí přijít podívat na její představení. Ceili na oplátku Denisovi poděkovala za klavírní doprovod.

A není to jediný zážitek, který Denis při svých pravidelných odpoledních sezeních u klavíru, zažil. Vzpomíná, jak k němu jednou přišel neznámý muž, poté, co dohrál jeden starý chvalozpěv. Muž měl v očích slzy a velice mu poděkoval. Prý dnes slaví 50 let od svatby a právě tato píseň jim se ženou hrála v jejich svatební den. Další krásná náhoda nebo snad osud?

Zdroj: Gesellschaft