Zemřel významný herec, jehož vzestupy a pády už nikdo nenapodobí

Fotografie: Jirka23 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Americký herec a fotbalista zemřel ve věku 76 let. Pokořil hřiště i filmové plátno, byl však také obviněn z vraždy manželky a jejího přítele.

Zemřel milovaný i nenáviděný O. J. Simpson. Charismatický muž, který exceloval v americkém fotbalu a stal se i hvězdou filmového plátna. Zároveň byl účastníkem „soudu století“, ve kterém byl obviněn z dvojnásobné vraždy. Soud ho tehdy obvinění zprostil, přesto strávil celých devět let ve vězení za ozbrojenou loupež. Podle iDnes slavný herec a fotbalista podlehl rakovině a zemřel obklopený rodinou.

Získal cenu za nejlepšího univerzitního fotbalistu

Kontroverzní filmová hvězda a bývalý hráč amerického fotbalu podlehl vážné nemoci v 76 letech. „10. dubna náš otec, Orenthal James Simpson, podlehl boji s rakovinou. Byl obklopen svými dětmi a vnoučaty. Během této těžké doby vás jeho rodina žádá, abyste respektovali jejich přání na soukromí a milost. Rodina Simpsonových,“ oznámila rodina na jeho stránkách sítě X.

Simpson se narodil 9. července 1947 v kalifornském San Franciscu. Poprvé se dostal na národní výsluní jako fotbalový zázrak během svých vysokoškolských let na University of Southern California. Jeho výkony na hřišti mu v roce 1968 vynesly prestižní Heisman Trophy za nejlepšího univerzitního fotbalistu v zemi.

Zemřel milovaný zpěvák, jehož milionové hity zná zcela každý Čech. Jeho desky se zapsaly do historie

Jeho proces je někdy označován za „soud století“

V roce 1969 byl Simpson draftován do Buffalo Bills. V průběhu své legendární kariéry v NFL platil za jednoho z nejdynamičtějších běžců v historii ligy. Jeho bezkonkurenční dovednosti mu vynesly přezdívku „The Juice“ a oblíbili si ho fotbaloví fanoušci po celých Spojených státech. Ještě větší slávy se však dočkal jako hvězda filmového plátna. A to především z komediální série Bláznivá střela, kde si zahrál policistu Nordberga.

Navzdory jeho kariérním úspěchům byl Simpsonův osobní život poznamenán kontroverzí. V roce 1994 se stal ústřední postavou jednoho z nejsenzačnějších trestních procesů v americké historii, vraždy jeho bývalé manželky Nicole Brown Simpsonové a jejího přítele Rona Goldmana. Následný proces, často označovaný jako „soud století“, sledoval celý národ a odhalil hluboce zakořeněné problémy rasy, celebrit a spravedlnosti v Americe.

Výsledek procesu, v němž byl nakonec Simpson zproštěn viny, zůstává dodnes předmětem intenzivních debat a spekulací. I později čelil mnoha právním problémům, včetně trestu, který v roce 2008 dostal za ozbrojenou loupež a únos v Las Vegas. V roce 2017 byl podmínečně propuštěn za dobré chování. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o náhlém úmrtí zpěváka kapely Maxim Turbulenc.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*