Hormonální biorytmus může ovlivnit hubnutí i trávení

Mnoho lidí zkouší kvůli hubnutí různé metody a postupy. Víte, jaký je nejnovější trend? Odborníci se o něm zmiňují jako o hormonálním biorytmu. A v čem je tak unikátní? V tom, že funguje. Kdo chce zhubnout, ten by měl začít právě u svých hormonů. Pokud zvolí správný postup, kila půjdou jako zázrakem dolů a to bez jakékoliv výrazné dřiny. Zkuste to a přesvědčte se sami.

Množství hormonů se v těle mění

Hormony jsou pro lidské tělo velmi důležité a ovlivňují jeho správné fungování. Málokdo ale ví i to, že jsou důležité také pro hubnutí. Specifikem hormonální rovnováhy je to, že má své určité fáze. Je období, kdy jsou hormony vytvářeny ve větším množství, v jiném období se jich tvoří naopak málo. Pro ženy je typický hormon estrogen, u mužů testosteron. A potom je tu jeden společný, kterým je inzulín. O něm se mluví nejčastěji v souvislosti s cukrovkou a hladinou krevního cukru. Má ale ještě jeden význam.

Množství inzulínu může ovlivnit vaši váhu

V čem je inzulín tak unikátní? V tom, že pokud je ho v těle příliš, tak dochází k tomu, že ho tělo nezvládá využívat. A aby o něj nepřišlo, je přetvářen na tuk. V tu chvíli je tedy jasné, proč přibíráte. A kdy je ho v těle hodně? Není to jenom hormonální biorytmus, ale je to také strava, která to ovlivňuje. Pokud obsahuje hodně sacharidů, jedná se o celkem velký problém, který způsobuje nadměrné množství inzulinu, a tedy jeho přeměnu na tuky.

Optimalizujte jeho hladinu a hubněte

Jaká tedy vede cesta k hubnutí? Je třeba optimalizovat hladinu inzulinu v těle. V čase, kdy ho tělo tvoří méně můžete sacharidy přidávat. Pokud jste naopak ve fázi kdy ho tělo tvoří dost, je třeba sacharidy ubrat. To je základní princip. Dále nezapomínejte na klasické rady, které souvisí s vyvážeností stravy, s menšími porcemi i s pravidelným příjmem jídla v jasně daných intervalech.

Pokud budeme konkrétní, tak je dobré hlídat s příjem sacharidů, jíst zhruba každé 3 hodiny, dbát na výživovou hodnotu potravin a mít dostatek pohybu a spánku. Tím zajistíte, že váš inzulín bude v normě. Potom už je to jenom hormonální biorytmus, který ovlivní to, že v určitém období půjde váha dolů rychleji a v jiném pomaleji. Dá se tedy říci, že tělo hubne takzvaně ve vlnách. Přizpůsobte se jim a sen o dokonalé postavě se vám splní.