Hospodyně se podělila o tajemství, jak rychle vyčistit nerezové nádobí. Nyní září jako nové

Fotografie: iStock

Mytí nerezového nádobí nemusí být složité, když víte, jak na to. Postačí vám k tomu znát několik triků, jež vám velmi ulehčí práci a čas, který vám zbyde, můžete využít lépe.

Lidé používají k umývání nádobí myčku nebo klasicky dřez a houbičku na nádobí. Obyčejné prostředky na nádobí si ale v mnoha případech neporadí se znečištěním hrnců nebo jiného nerezového nádobí. Na to by vám měly fungovat tajné triky od hospodyňky, která si nejdříve také nevěděla rady, co by jí mohlo pomoci. Jakmile vyzkoušíte tyto metody na umývání nerezu, už nebudete zkoušet jiné.

Trik na mytí nerezového nádobí

Pokud vaše myčka nezvládne umýt hodně znečištěné nádobí a houbička s přípravkem na nádobí také nefunguje, měli byste zkusit tuto metodu. Smíchejte si v malé misce 2 polévkové lžíce jedlé sody, 1 polévkovou lžíci peroxidu vodíku a 1 polévkovou lžíci jakéhokoliv přípravku na mytí nádobí.

Do menšího hrnce, jehož potřebujete vyčistit, si dejte trochu vody a přiveďte ji k varu. Jakmile se voda začne vařit, lze ji opět vylít, protože var slouží pouze k tomu, aby se ohřálo nádobí, které potřebuje vyčistit. V ohřátí nádobí je skrytý trik, díky němuž se poté nádobí umývá mnohem lépe.

Použijte pastu na vyčištění

Až bude nerezové nádobí ohřáté, naneste na něj pastu, kterou jste si vytvořili smícháním několika surovin. Jakmile bude pasta nanesena z vnější i vnitřní strany, nechte ji alespoň 10 minut působit. Po uplynutí této doby začněte nádobí čistit houbičkou a nebojte se použít i drátěnku.

Další metoda čištění

Pokud by vám tato metoda příliš nevyhovovala a rádi byste vyzkoušeli další, můžete k čištění nerezového nádobí použít sůl společně s limetkou. Smíchejte si 30 gramů soli společně se šťávou z limetky a vytvořte si tak pastu. Tu naneste na nádobí a nechte ji opět působit alespoň 10 minut.

Fotografie: Depositphotos

Octový roztok, který odstraní všechny skvrny

Jestliže je vaše pánvička, hrnec nebo jakékoliv jiné nádobí z nerezu znečištěné, ale vy nechcete používat výše zmíněné pasty, můžete se pokusit nádobí očistit pomocí octového roztoku. Smíchejte 1 díl horké vody a 3 díly octu. Do tohoto octového roztoku dejte nerezové nádobí na několik minut a jakmile tento roztok vychladne, umyjte nádobí běžným způsobem. Díky tomu, že nádobí bylo v roztoku, by nyní mělo jít lehce očistit od zbývajících nečistot.

Zdroj: BHG

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]