Vylouhované čajové sáčky rozhodně nepatří do koše. Na čištění špinavé pánve neexistuje nic lepšího

Fotografie: Depositphotos

Chladné dny jsou stále tady a tato doba je přímo stvořena k popíjení čaje. Avšak kromě hřejivého pocitu na těle může čaj pomoci i s mnoha činnostmi v domácnosti, které zas až tak nemilujeme.

Čaj je oblíbený nápoj a své příznivce si získal už v historii. Na současném trhu je ho v nabídce nepřeberné množství druhů. Mezi nejoblíbenější patří zelený a černý čaj. Ale své zastánce mají i ty ovocné. Na lidské zdraví nejlépe působí hlavně čaje bylinkové. Využití černého čaje však nemusíte omezit jen na jeho konzumaci. Má totiž i skvělé čistící vlastnosti, tak je využijte. Možná tomu nebudete věřit, ale právě černý čaj dokáže skutečně zázraky. Dokonale zatočí s mastnotou.

Jak vyčistit pánve čajem

Máte ve dřezu silně umaštěné talíře? Nebo dokonce silně připálené nádobí či pánev? Právě zde vám skvěle poslouží černý čaj a zbaví vás úporného drhnutí. Pomůže vám se bezvadně zbavit nežádoucí mastnoty i nevzhledných hnědých připálených skvrn. Budete k tomu potřebovat jen čajové sáčky.

Fotografie: Pixabay

Do špinavých nádob pouze nalijte uvařený čaj, nebo vložte čajové pytlíky a zalijte je horkou vodou. Pít ho už samozřejmě nebudete, takže můžete použít i již vylouhované čajové sáčky a udělat z nich tzv. „druháka“. Možná budete mít i lepší pocit, že recyklujete. V tomto případě použijte čaj, který je ještě horký.

Poté již stačí nádobí nechat asi 30 minut stát a čekat, až se špína krásně uvolní a složky čaje povrch nádobí očistí. Následně vše můžete umýt klasickým způsobem. Jak snadné, viďte.

Fotografie: Pixabay

K čemu ještě využijete čaj

Kromě skvělých odmašťujících a čistících vlastností můžete čajové sáčky využít ještě jinak. Skvěle totiž pohlcují zápach například z lednice. Vůni tohoto horkého nápoje také neholdují hlodavci, takže čaj působí jako jejich odpuzovač. Čerstvě použitý, ještě mokrý čajový sáček lze využít jako obklad na opuchlá oční víčka, případně na štípance od komárů. Ještě vlhké sáčky dokonce dokážou odstranit zápach z rukou, pokud jste například loupali cibuli nebo česnek.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]