Hotelová uklízečka předvedla, jak správně vložit pytel na odpadky do koše. Ukázalo se, že ho nespočet lidí vkládá celý život špatně

Fotografie: SvětKreativity

Problematika odpadků v domácnosti bývá každodenní rutinou. Výměna pytle na odpadky nemusí být vždy jednoduchá. Díky tomuto triku to pro vás již nikdy nebude problém.

V každé domácnosti vznikají odpadky. Většinou mají lidé alespoň jeden odpadkový koš, který pravidelně vynášejí do popelnice či kontejneru. Zvykem bývá používání pytlů určených přímo na odpad. Někdo se snaží používat i levnější alternativy, například opotřebovanou igelitovou tašku, kterou už na další nákup nelze použít.

Někteří mají doma více košů

V některých domácnostech se vznikající odpad rozlišuje na směsný, sklo, plasty a papír. Tím pádem zde najdete více nádob, díky kterým lze odpad třídit jednodušeji. Ve výjimečných případech narazíte i na někoho, kdo třídí o něco více, například plechovky či kartonové obaly od džusů.

U takovýchto lidí, již třídí všechen odpad, už naleznete hezkou řadu nádob, kdy je každá určena právě k jednomu druhu věcí, které chtějí zlikvidovat. Třídit je možné také staré baterie a elektrozařízení, pro něž jsou vyčleněny speciální kontejnery označené červenou barvou.

Bioodpad patří do hnědé popelnice nebo na kompost

Biologický odpad zvaný ve zkratce jako bioodpad má mezi odpadky také své speciální místo. Spousta lidí žijících na vesnicích nebo popřípadě na svých chatách má pro tento účel třídění určenou specifickou nádobu, častokrát zvanou kompostér. Do té pak vyhazují veškeré odpadky s tím spojené. Patří sem například slupky od brambor či posekaná tráva.

Fotografie: Pixabay

Hnědá popelnice nahrazuje kompost

Jestliže nebydlíte na vesnici a nemáte možnost mít vlastní kompost, můžete si zakoupit hnědou popelnici, do které lze vyhazovat bioodpad. V každé lokalitě je poté určen den svozu. Ten se většinou liší ode dne svozu směsného odpadu. Pokud si tedy hnědou popelnici pořídíte, pohlídejte si, kdy ji vyváží.

Žena měla problém s umístěním pytle do koše

Ohledně popelnic tedy lidé řeší pouze dny svozu. Než se ale odpadky do popelnice dostanou, jsou umístěny v odpadkovém koši. I když by se to mohlo zdát jako malichernost, pokud člověk vyhazuje odpadky do koše pravidelně a mění odpadkový pytel často, brzy zjistí, že se tato činnost neobejde bez menších problémů. V momentě, kdy chce člověk dát do koše nový pytel, často to nejde zrovna snadno.

@ch0ziBro. Who knew?? Garbage bags have an inside out mode?? Lmaoo. My life is a changed♬ Coming of Age – Blondes

Lidé si pytle kupují většinou podle objemu koše, ale ne vždy se trefí úplně přesně. Pokud to není váš případ, možná už jste zažili stejný problém jako tato žena, která nakonec vymyslela řešení, jak pytel do koše umístit jednoduše. Není na tom nic složitého ani drahého, ale jedná se o dobrý trik. Nemělo by se pak stávat, že při vhození odpadků spadne do koše nejen odpad, ale i pytel.

Andrea se na sociálních sítích podělila o trik, jak tomuto scénáři příště předejít. Vezměte si pytel na odpadky, otevřete ho, jako kdybyste do něj chtěli něco vložit, a začněte ho navlékat na koš. Poté stačí připevnit „uši“ na okraj koše a nahoře se vám vytvoří vzduchová bublina. Tu již pouze zatlačte dovnitř a máte vyhráno. Tento trik vám ušetří spoustu času a nervů.

Zdroj: TasteOfHome, Wate4Change

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*