Houbička umístěná v lednici absorbuje vlhkost. Stačí ji každých 14 dní vyměnit

Houbička na nádobí
Fotografie: Pixabay

Houbička na nádobí je každodenním pomocníkem v domácnosti. Díky tomuto jednoduchému triku zjistíte, že ji lze použít i jinak než jako čisticí nástroj.

Mycí houbu nebo houbičku na nádobí lidé doma používají již řadu let. Díky její praktičnosti, různým velikostem a přizpůsobivému materiálu je možné ji využít prakticky kdekoliv. S pomocí tohoto jednoduchého triku je dokonce možné ji využít jako pomocníka v lednici.

Houbička má různá využití

Využití houbičky na nádobí v domácnosti může mít mnoho podob. Tou nejznámější je určitě použití při mytí nádobí. V takovém případě stačí na houbu nanést pouze přípravek pro mytí nádobí a můžete se pustit do práce. Po dokončení této činnosti pak stačí houbičku jen vyždímat a nechat uschnout, aby byla připravena k dalšímu umývání špinavého nádobí.

Tuto pomůcku lze využít více způsoby

Mycí houbička na nádobí má více možností, jak ji používat. Kromě již zmíněného mytí nádobí pro vás bude ideálním pomocníkem v boji s jakoukoli nečistotou. Na houbičku stačí nanést například čisticí přípravek na kachličky a s její pomocí takto vyčistíte koupelnu nebo toaletu. Vždy je to jen o použití správného přípravku. S pomocí několika pohybů rukou poté vyčistíte jakoukoliv skvrnu či nečistotu.

Houbička má i netradiční využití

Díky savému materiálu má houbička na nádobí i jiná využití, o kterých lidé netuší, že existují. Příkladem může být použití houbičky jako zarážky na dveře. Funguje to tak, že ji jednoduše nalepíte na zeď v úrovni toho, kde se vám zdi dotýká klika od dveří. S pomocí houbičky tak předejdete oděrkám na zdech způsobeným klikou od dveří.

Dřez s houbičkou
Fotografie: Pixabay

Jednoduchý trik s houbičkou

Dalším jednoduchým trikem je použít houbičku na nádobí jako pohlcovač vlhkosti v lednici. S pomocí tohoto triku udržíte zeleninu delší dobu čerstvou a prodloužíte dobu její trvanlivosti. V lednici často vzniká velká vlhkost. Primárně je to způsobeno tím, jak otevíráte dveře od lednice. Tím se mísí studený vzduch s teplým a vzniká vlhkost. Zelenina má tu vlastnost, že vlhkost pohlcuje. Z tohoto důvodu se poté rychleji zkazí.

Abyste udrželi zeleninu déle čerstvou, jednoduše stačí houbičku umístit kamkoliv do lednice. Ideálním místem pak bude přihrádka, kde skladujete zeleninu. Houbička tak bude pohlcovat vlhkost místo zeleniny. Po přibližně dvou týdnech stačí houbičku vyměnit a použít novou. Udržíte tak zeleninu déle čerstvou. Díky tomuto jednoduchému triku ušetříte i peníze za to, že nebudete muset kupovat nové potraviny místo těch zkažených.

Zdroj: Genialne

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*