I rty potřebují péči! Zkuste 5 tipů na domácí péči o vaše rty

Většina žen pečuje o vlasy, pokožku obličeje, oční okolí, dbá na pěstěný vzhled rukou, ale rty bývají opomíjeny. Přitom stačí tak málo. I rty, ačkoliv se jedná o velmi citlivé místo, potřebují čas od času zbavit starého povrchu pomocí exfoliace.

Začnete-li se o své rty starat, brzy poznáte ten rozdíl. Samozřejmě můžete jít do drogérie a koupit si hotové přípravky, ale bohatě si vystačíte i s tím, co máte doma. Přinášíme 5 jednoduchých receptů pro péči o vaše rty.

  1. Změkčete rty čokoládovým leskem

Hnědý cukr a kakao jemně rty obarví, zatímco kakaové máslo a kokosový olej zablokují vlhkost na suchých rtech. Kakao navíc dodá výživu a antioxidanty. Potřebovat budete 1 lžíci kakaového másla, 1 lžíci kokosového oleje, 1 lžíci kakaa, 1 lžíci hnědého cukru. Směs skladujte v uzavřené nádobce v lednici a používejte podle potřeby.

  1. Hydratační péče s levandulí

Jemně mletá káva zbaví rty suché pokožky a odumřelých buněk, med působí jako hydratační pomůcka, blokuje ve rtech vlhkost. Přidejte i kapku levandulového oleje, abyste zklidnili podráždění. Smíchejte med, kávu a kapku oleje, naneste na rty a vmasírujte jemně pomocí prstů. Nechte půl minuty působit, umyjte a rty natřete balzámem.

  1. Úleva pro popraskané rty

Smíchejte 2 lžíce smetany (může být mléko) a kapku růžového esenciálního oleje. Olej má protizánětlivé účinky a zmírňuje podráždění. Do této směsi namočte vatový polštářek a přiložte na rty – nechte působit 5 minut a opláchněte.

  1. Protivrásková péče

Rozmačkejte vidličkou jahodu, přidejte lžíci krupicového cukr, lžíci medu a kokosový olej. Jahody obsahují vitamín C, který bojuje proti známkám stárnutí. Cukr odstraní suchou kůži a odumřelé buňky, med hydratuje, kokosový olej zvláčňuje. Vmasírujte jemně směs do rtů, nechte 5 minut působit a opláchněte.

  1. Výživná maska na rty

Smíchejte lžíci avokádového oleje s kapkou citronové šťávy a medem. Naneste na rty, které nejdříve očistíte mletými ovesnými vločkami (exfoliace) případně jemným cukrem, kávou – jak je libo. Masku nechte 5 až 10 minut působit a opláchněte.

Obrázek: pixabay