Snadné domácí pleťové masky aneb řešení návštěv v drahých kosmetických salónech

Téměř všechny ženy touží po bezvadné pleti. Často kupují různé krémy, séra a testují, co jejich pokožka vydrží. Což není vůbec dobře. S domácími prostředky rozhodně tolik škody nenaděláte. I když se může stát, že jedna surovina bude vašemu typu pokožky sedět lépe, než druhá.

Pokud chcete mít hezkou a pěstěnou pokožku, pak je důležitá pravidelná péče. Jenže, kdo by měl v dnešní uspěchané době čas chodit pravidelně na kosmetiku. Nehledě na to, že nejde o levnou záležitost. Je tedy nanejvýš vhodné pečovat o svou pokožku z domova. Poradíme, jak na to.

Připravit si konkrétní recept není složité. Většina žen dělá tu chybu, že si umyje obličej, nanese pleťovou masku a běhá po bytě či domě s prachovkou, nebo kuchtí. STOP. Pokud si chcete tuto proceduru užít a ještě zajistit lepší vstřebatelnost ingrediencí do pokožky, musíte se uklidnit. Na kosmetice také nepobíháte, ale ležíte, posloucháte hudbu a celé si to užíváte. Doma to můžete udělat stejně.

Jak si i doma užít kosmetickou péči

  • Připravte si pohodlné místečko. Ať už v ložnici nebo v obýváku na pohovce. Přehoďte přes ní osušku či ručník, abyste si neumazali povlečení. Pod hlavu si dejte malý polštářek.
  • Připravte si příjemnou hudbu. Můžete si zapálit i vonné svíčky, aroma nebo solnou lampu.
  • Po ruce mějte i přikrývku, aby vám během relaxace nebylo chladno. Pocit pohody je důležitý.
  • Jakmile máte připravené místo, atmosféru, nasaďte si látkovou čelenku, která zamezí ušpinění vlasů.
  • Umyjte si obličej a neneste domácí pleťovou masku. Teď už stačí si jen užít svých 20 minut relaxace. Pomůže to jak vaší pleti, tak psychice.
  • Případně se pohodlně usaďte do křesla, podložte nohy a čtěte si oblíbenou knížku.

Recepty na domácí pleťové masky

Čajová pleťová maska

  • Šálek zeleného čaje – použijete pouze potřebné množství, zbytek můžete vypít

  • ½ lžíce medu

  • 1 lžíce rýžové mouky

Smíchejte rýžovou mouku, med a zelený čaj, až vznikne hladká kaše. Naneste na umytou pokožku a nechte 20 minut působit. Než masku smyjete, proveďte krouživé pohyby, díky kterým zbavíte pokožku odumřelých kožních buněk. Místo rýžové mouky může být i ovesná. Tato pleťová maska obsahuje antioxidanty, hydratační a čistící složky. Med navíc bojuje i proti bakteriím.

Citron, med, cukr a okurka

Jedním z tipů, jak získat krásnou pokožku je použít citron. Tato maska pomáhá podpořit díky vitamínu C produkci kolagenu, citron také zesvětluje tmavá místa. Cukr působí jako přírodní peeling. Med vyživuje, hydratuje a okurka rovněž hydratuje a čistí.

Smíchejte nastrouhanou salátovou okurku s ostatními ingrediencemi a masku naneste na umytý obličej. Opět nechte 15 až 20 minut působit a před umytím proveďte jemné krouživé pohyby.

Další domácí pleťové masky

I další pleťové masky použijete stejně. Naneste na umytý obličej, necháte 15 až 20 minut působit a krouživými pohyby zbavíte pokožku odumřelých kožních buněk před umytím.

Citron a ovesné vločky

Pro citlivou pokožku je vhodné citronovou šťávu naředit vodou nebo rostlinným mlékem.

Zlatá maska

Potřebovat budete kurkumu, šťávu z citronu, mléko a ovesnou nebo rýžovou mouku. Tato maska se nechává kratší dobu – 10 minut. Pokud by na obličeji zbyly žlutá místečka, dočistíte pomocí citronu.

Jogurt a sušená pomerančová kůra

Rozemelte sušenou pomerančovou kůru a zamíchejte do jogurtu. Případně použijte pro obměnu citronovou šťávu a jogurt.

Citron, med a mléko

Použijte pouze 1 polévkovou lžíci mléka, případně použijte mléko sušené. Místo sušeného mléka můžete použít i sušenou syrovátku.

Obrázky: effectiveremedies