Měla jsem tchyni za blázna, když do ruky brala použitý čajový sáček. Do 2 minut jsem nevěřila vlastním očím

Fotografie: Freepik

Je škoda, aby použité sáčky s čajem skončily v koši. Podívejte se, na co všechno se dají ještě použít. Vyčistí mastnotu, pohltí nepříjemné pachy a jsou také skvělé při péči o pleť.

Pokud pijete pravidelně čaj, je škoda použité sáčky bez dalšího užitku vyhodit do koše. Po vyluhování čaje v nich stále ještě zbude hodně čajové síly, kterou můžete využít k mnoha účelům. „Černý čaj prochází delší oxidací než zelený nebo bílý čaj. Ale všechny tyto typy jsou vyráběny z lístků Camellia sinensis,“ uvádi Wikipedie, podle které je právě černý čaj tím nejsilnějším.

Jak použité čajové sáčky využít v domácnosti

Po vylouhování čaje sáček vymačkejte a dejte ho vysušit. Takto vysušené čajové sáčky můžete uskladnit v nádobě a mít je po ruce, kdykoliv bude potřeba. Poradí si třeba s připáleninami a mastnotou. Do připáleného nebo mastného hrnce nalijte horkou vodu a přidejte několik čajových sáčků. Nechte přes noc působit. Druhý den půjde hrnec jednoduše vyčistit.

Čaj absorbuje a neutralizuje pachy. Pár sáčku dejte do misky a vložte do lednice. Můžete ho také použít na odstranění zápachu z rukou, pokud zpracováváte ryby, cibuli nebo jiné aromatické potraviny. Potlačí také zápach z odpadkového koše, pokud sáček hodíte na jeho dno. Čajové aroma také podle webu FactsVerse odpuzuje hlodavce, komáry i pavouky. Čajové sáčky tak můžete dát do spíže a skříní na chalupě, všude tam, kde hrozí, že se dostane nevítaný host.

Při vaření rýže nebo těstovin také můžete použít čajové sáčky, příjemně přílohu okoření. Nejprve povařte sáčky 10 minut, poté je vyndejte a do čajové vody vložte rýži nebo těstoviny a dovařte jako obvykle. Výluh z použitých čajových sáčků také poslouží jako výborné hnojivo pro všechny rostliny. Před zaléváním jej nechte pouze řádně vychladnout.

Vysloužilá uklízečka mi dala radu nad zlato, jak se zbavit plísně. Zabrání také opakovanému výskytu

Kosmetika a péče o pokožku

Čajové listy obsahují velké množství antioxidantů a tak jsou vynikajícími pomocníky i v péči o pokožku. Čajové sáčky můžete vhodit do horké koupele. Tady se ideálně hodí ten heřmánkový. Zklidní a zregeneruje pokožku. Vaše vlasy budou krásně vyživené a lesklé, pokud si je po umytí přelijete odvarem z použitých sáčků. Na oteklé a unavené oči přiložte sáčky, které jste předtím navlhčili a nechali chvíli chladit v lednici.

Navlhčené čajové sáčky také přikládejte na komáří štípance nebo pokožku spálenou od slunce. Čaj kůži zklidní, zregeneruje a uleví od svědění. Sáčky také můžete použít k napařování obličeje. V misce je zalijte horkou vodou a 5–10 minut nad miskou napařujte obličej. Póry se otevřou a antioxidanty mohou začít působit. Vaše pokožka bude hydratovaná a vyživená. To ale není zdaleka vše. Na SvětěKreativity jsme psali o dalších praktických tipech, jak čajové sáčky využít.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]