Kreativní držáky na kosmetické štětce není těžké vyrobit

Pokud jste žena, která se pravidelně líčí, pak určitě vaše kosmetická výbavička obsahuje i mnoho štětců. Ty je vhodné udržovat čisté a vyplatí se mít je vždy po ruce. Proč by měly být ukryté v šuplíku, když mohou tvořit i elegantní dekoraci kosmetického stolečku či poličky v koupelně. Jestliže vás navíc baví i tvoření, pak je dnešní příspěvek určen i vám. Případně lze takový držák (organizér) vyrobit a někomu darovat.

Váza a korálky

Tento držák vám zabere minimum času. Vezměte nějakou průhlednou nádobu – vázu, ale klidně i sklenku a naplňte ji korálky. Pak už stačí jen umístit štětce. Místo korálků můžete použít i kamínky nebo barevné skleněnky.

Skleněné oblázky a plechovka

Tady už je potřeba si trochu vyhrát, ale nejde o nic složitého. Vezměte plechovku a nastříkejte ji barvou ve spreji nebo barvu naneste štětcem. Nechte důkladně uschnout a poté použijte skleněné oblázky a silné lepidlo.

Skleněné dózy

I tady jde spíš o bezva nápad, než nějakou složitou výrobu. Použijte dostatečně vysoké skleněné dózy i s pokličkou a naplňte je ve spodní části opět skleněnkami či kamínky. Vhodné nejen pro štětce, ale i některé šmínky. Takto uložené kosmetické pomůcky vypadají velmi elegantně.

Zavařovací sklenice

Použít můžete i designově zajímavé zavařovací sklenice, které natřete libovolnou barvou či barvami. Fixem nebo tenkým štětcem a barvou pak můžete jednotlivé skleničky i popsat.

Měděné držáky na zdi

Vezměte plastové nádoby nebo plechovky, nastříkejte je měděnou (nebo jinou) barvou a pomocí stužky je připevněte na natřenou desku. Snadnější varianta je ještě dvojitá až trojitá kartonová deska, kterou můžete obalit do libovolné tapety či balicího papíru. Desku pak připevněte na stěnu.

Fotografie: Amazinginteriordesign, Estheticnet