Přišel správný čas na přepnutí plastových oken do zimního režimu. Kdo to udělá, ušetří majlant na energiích

Fotografie: Depositphotos

Pokud máte v bytě izolační dveře a okna, musíte je v zimě i v létě seřídit, aby bylo zajištěno optimální větrání ve zdech.

V dnešní době se hodně lidí bojí příchodu zimy, protože bude brzy tma a také bude velká zima. Dnešní ceny energií se totiž pohybují tak vysoko, že mnoho lidí raději bude svítit svíčkou, než aby si svítili nějakou lampou nebo normálním světlem. A to stejné platí i o teple. Raději si na sebe vezmou o nějakou tu vrstvu více, než aby zatopili. Zdá se to nesmyslné, ale bohužel je to tak.

Zimní a letní nastavení oken

Všechna okna, včetně tepelné izolace, mohou čas od času ztratit schopnost zavírat a izolovat. Také mohou nastat takové případy, kdy se dveře a okna jednoduše nedovírají správně a v takovém případě je nutné provést úpravu imbusovým klíčem v levém horním rohu okna, jak můžete vidět na videu níže. Je dost možné, že jste o tomto způsobu ještě nevěděli, ale určitě se vám to bude hodit.

Vyplatí se provést zimní a letní nastavení oken, protože v létě je důležité větrání a v zimě je důležité, aby se okna dobře zavírala a uvnitř tak zůstávalo příjemné teplo. K čemu by vám bylo topit, kdyby teplo odcházelo okny a dveřmi. V létě se na okně volněji utahují izolační gumy a když přijde zima, seřizovací šroub nad klikou se musí čtyřikrát otočit imbusem a okna už jsou v zimním režimu.

Je třeba snažit se šetřit

Bohužel jsme teď v takové době, kdy ani nevíte, jestli si budete moci dovolit v zimě pořádně zatopit. Pokud tedy nechcete platit vysoké nedoplatky za elektřinu. A z toho důvodu je opravdu dobré znát nějakou takovou vychytávku, která vám pomůže ušetřit. A je jich samozřejmě mnohem víc, jen to chce zkrátka trošku přemýšlet.

Zdroj: Twice