Jak na krásné a hladké nohy? S těmito věcmi můžete vyzkoušet domácí pedikúru

Chcete mít krásné a hladké nohy a nechcete utratit majlant? Pomoci vám může domácí pedikúra. Nikoliv ta klasická. Využijte něco netradičního. Jak se za chvíli přesvědčíte, je to mnohem lepší volba, než různé pilníky, skalpely a speciální roztoky určené pro vaše nohy. Všech 10 věcí, které zmíníme, máte zcela určitě doma. Jenom je používáte na něco jiného a dost možná by vás nikdy nenapadlo, že se dají využít i jinak.

Použijte aspirin

Vezmete si tento prášek vždy, když vás bolí hlava? Možná jste nevěděli, že má i jiný využití. Můžete ho použít také na domácí pedikúru. A jak na to? Nejde o nic složitého. Vezměte si pár tablet, rozdrťte je a přidejte pár kapek citronové šťávy a trochu vody. Připravíte si zajímavý peeling, který následně aplikujte na tvrdou kůži na nohou. Vezměte pemzu a poté jemně bruste daná místa. Poté opláchněte a budete překvapeni, že tvrdá kůže bude ta tam.

Vezměte jedlou sodu

Nemusíte ji používat jenom na pečení, když má i jiné možnosti využití. A to v případě, že vás láká domácí pedikúra. Postupujte podobně, jako u aspirinu. Smíchejte sodu s vodou a trochou citronové šťávy. Až vznikne pasta, aplikujte ji na své nohy a nechte ji zhruba 10 minut působit. Takto aplikujte několikrát týdně a výrazně eliminujete výskyt bolestivých i nevzhledných mozolů.

Uvařte čaj

Ano, i čaj může pomoci při domácí pedikúře. Uvařte ho klasickým postupem, ale ve větším množství. To proto, že ho nebudete pít, ale budete vytvářet čajovou lázeň, do které následně namočíte své nohy. Potom už stačí vyčkat zhruba 15 minut, nohy vyndat a pláchnout. Doporučujeme opakovat několikrát týdne. Kůže tak bude mnohem hladší a krásnější. Pokud chcete efekt výrazně vylepšit, používejte nejenom kvalitní čaje, ale přidejte i pár kapek oleje z čajovníku.

Potírejte nohy kukuřičným škrobem

Ten dnes bez jakýchkoliv problémů koupíte v mnoha obchodech. Výhodou tohoto postupu je to, že z něho nemusíte nic připravovat. jenom ho trochu vezmete a natřete ho na své nohy. Takto nechte působit po dobu 20 – 30 minut a potom opláchněte. Je to dobrý pomocník nejenom na mozoly, ale také na kuří oka.

Zabalte do octa

Pozor na to, jaký ocet používáte, Neměl by to být ten klasický bílý. Správným je pro své složení ocet jablečný. Do něho namočte například kapesník, nebo kousek gázy. Následně si vytvořte obklad na postižených místech a nechtě působit. A to i delší dobu. Může to být několik hodin, nebo i přes noc. Ocet zajistí jak eliminaci bakterií, tak i celkové změkčení kůže. Tu následně odrbejte klasickou pemzou.

Použijte ananas

Že toto ovoce vždy jenom jíte? Zkuste i jeho jiné využití. Domácí pedikúra se bez něho neobejde. Obsahuje totiž speciální enzymy, které pomohou jak odstranit mozoly, tak pomohou také změkčit kůži. Jak na to? Vezměte ananas, nastrouhejte ho najemno a v tenké vrstvě aplikujte na své nohy. Navlékněte si ponožky nebo nohy obvažte obvazem a takto nechte působit nejméně jednu hodinu. Uvidíte, že vaše nohy budou následně jako vyměněné.

Nevyhazujte starý chléb

Dá se ještě velmi dobře využít. A to právě při péči o vaše nohy. Namočte ho do jablečného octu, rozmělněte ho a poté aplikujte na své nohy. Ty zabalte do potravinářské folie a potom nechte působit zhruba 1 hodinu. Uvidíte, jak začnou mizet mozoly a i další kožní problémy.

Vsaďte na osvědčené aloe

Aloe vera je doslova kouzelná rostlina, pokud jde o péči o kůži. Má regenerační a hojivé účinky, což se hodí i při domácí pedikúře. Důležitá je hlavně šťáva z této rostliny, kterou vymačkejte nebo kupte, namočte do ní větší kapesník a do něho zabalte svou nohu. Za několik hodin bude kůže dokonale měkká. Můžete vzít pilník a všechnu odstranit.

Rozmačkejte doplňky stravy

V lékárnách se dají koupit speciální kapsle, které obsahují olej. Jedná se o kapsle s vitamínem A, nebo také s vitamínem E. Pokud je máte, je třeba kapsle opatrně naříznout a využít jejich obsah. Jak na jeho použití? Stačí ho jenom pravidelně mazat na nohy. Ideálně večer před spaním. Uvidíte, jak ti za pár dní prospěje vašim nohám.

Aplikujte speciální krémy nebo vazelínu

Poslední tip se týká použití speciální vazelíny nebo krémů, které jsou určené hlavně k léčbě nohou. Mají být použity hlavně na mozoly, ale dají se využít i na kompletní péči o nohy. Ideální je, pokud namažete své nohy večer před spaním.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]