Jak neobyčejná láska jedné ženy proměňuje krátké životy malých dětí, které nikdo jiný nechce

Fotografie: Depositphotos

Tato úžasná žena si založila malý hospic pro nemocné děti, aby nemusely být ve svém krátkém životě osamělé a neumíraly samy na nemocničním lůžku.

Výjimečná dáma plná péče a lásky, která má zálibu v dětech a sama je matkou osmi dětí. Dříve pracovala jako porodní asistentka, ale po období nemoci, kdy nemohla pracovat, našla nové životní poslání. Nenastoupila do práce, aby se starala o umírající děti, které by nikoho jiného neměly. Biologičtí rodiče těchto dětí jsou často tak zdrceni zprávou, že jejich dítě brzy zemře, že nechtějí, aby se vrátilo domů. Oporou jí je manžel, který ji ve všem podporuje.

Dávat lásku dětem má smysl

Vše začalo, když měla Cori Salchert před několika lety zdravotní problémy. Už nemohla pracovat jako porodní asistentka. Jednoho dne jí zavolali z nemocnice. Zeptali se, jestli by Cori a její rodina mohli přemýšlet o tom, že by se postarali o dvoutýdenní holčičku, která nemá rodinu. Ukázalo se, že dívka, jež dostala jméno Emmalyn, se narodila bez pravé hemisféry. Prognóza byla špatná, nepředpokládalo se, že by jí zbývalo mnoho dní života.

Malá Emmalyn žila déle, než lékaři předpovídali. Padesát dní poté, co ji Salchertovi přijali do rodiny, Emmalyn zemřela v Coriině objetí. Mohla zemřít v nemocnici, zabalená do deky a odložená, ale míso toho mohla Emmalyn opustit tento svět v bezpečné náruči své náhradní matky. „Opustila tento svět, když slyšela tlukot mého srdce. Netrpěla, necítila bolest a rozhodně nebyla osamělá.“

Emmalyn na rodinu udělala dojem

Emmalyn inspirovala Cori a její rodinu, aby pokračovali. V říjnu 2014 rodina přivítala nové dítě. Tentokrát se k nim přidal roční Charlie. Narodil se s poruchou mozku, kvůli které nemohl sám dýchat. Děti, jež mají tento typ poškození mozku, obvykle umírají do dvou let věku. Během prvního roku byl Charlie nejméně desetkrát oživen. Podle Cori to byl skutečně velký bojovník.

Je to neuvěřitelný dar být součástí života těchto dětí, mít možnost zmírnit jejich bolest, milovat je i přes to, že nám nemohou nic vrátit, že se na oplátku za naše úsilí ani neusmějí,” říká Cori. Přiznává, že některé části jejího světa jsou plné smutku, ale láska, kterou může dětem dávat, dokud jsou naživu, za to všechno stojí. Cori na svém Facebooku neustále zveřejňuje aktualizace o mnoha dětech, o než se stará.

Zdroj: Today

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]