6 likvidačních, ale přírodních léků na bradavice: Jak se zbavit těch otravných strašáků jednou provždy

Bradavice jsou neškodné nádory na kůži rukou, nohou nebo v obličeji, které způsobuje lidský kožní papilomavirus HPV. Jedná se o kosmetický problém, jenž ale na sebevědomí nepřidává.

Když si člověk nějakou bradavici u sebe objeví, tak většinou přemýšlí, kde ji mohl chytnout a jak se jí co nejrychleji zbaví. Jeho cesta pak obvykle vede ke kožnímu lékaři, který má účinné prostředky k jejich odstranění. Ale i v domácích podmínkách je možné se pokusit bradavice odstranit, a to pomocí bylinných prostředků, které jsou běžně k dispozici. Které to jsou?

Čajovníkový olej

Olej z čajovníku obsahuje na 50 účinných látek, které jsou zdraví prospěšné. Má antiseptické, antibakteriální a antifungální účinky. Brzdí aktivitu některých kmenů plísní a kvasinek a používá se i na likvidaci bradavic. Nakapejte na ni několik kapek oleje zředěného rostlinným olejem a nechte ho působit 10 minut. Proceduru je třeba opakovat až 3krát denně, dokud nenastane zlepšení stavu. Je nevhodné používat neředěný čajovníkový olej, protože by mohl způsobit podráždění pokožky.

Jablečný ocet

Jablka obsahují hodně prospěšných látek – vitamíny C, A, E, minerály draslík, hořčík, vápník, železo, fosfor, mangan. Pomáhají detoxikovat organismus. Jablečný ocet už spoustu let funguje jako přírodní léčivo na nejrůznější zdravotní neduhy. Lze ho použít i na léčbu bradavic na rukou. Je třeba smíchat jablečný ocet a vodu v poměru 2:1. Tímto roztokem se pak potírají ruce s bradavicemi, a to vždy na noc před spaním. Nechte působit asi 4 hodiny a pak opláchněte vodou. Jablečný ocet by se neměl používat na otevřené rány.

Fotografie: Freepik

Česnek

Tato zelenina se vyznačuje protiplísňovými, antivirovými a antibakteriálními vlastnostmi. Dokáže eliminovat bradavice a stačí mu na to čtyři týdny pravidelné léčby. Jeden stroužek česneku se smíchá s trochou vody, čímž vznikne pasta. Ta se nanese na bradavice, zakryje obvazem a nechá se působit přes noc. Opakujte denně po dobu 4 týdnů.

Vitamín C

K léčbě bradavic můžete vyzkoušet i potravinovým doplněk – vitamín C, který posiluje imunitu a hojí rány. Je třeba jednu pilulku vitamínu rozdrtit a vzniklý prášek smíchat s vodou na pastu. Na se aplikuje na bradavici, přikryje obvazem a nechá se působit přes noc. Opakujte každý den do zmizení bradavic.

Fotografie: Pixabay

Propolis

Díky obsahu pylu z rostlin je propolis velmi zdravou látkou. Má antibakteriální účinky, léčí akné i rány. Pomáhá obnovovat kožní buňky. Existuje proto předpoklad, že by propolis mohl léčit i bradavice. Obvykle se aplikují 3 kapky na bradavici, ta se přikryje obvazem a nechá se působit přes noc. Procedura se opakuje denně.

Aspirin

S bradavicemi vám může pomoci také kyselina salicylová, jež je obsažena v aspirinu nebo acylpyrinu. Tableta se rozdrtí a smíchá s vodou na pastu, jíž se bradavice potře. Pak místo přikryjete obvazem a necháte působit, nejlépe přes noc do druhého dne. Je třeba opakovat proces tak dlouho, než se dostaví zlepšení.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*