Ranec nápadů, jak prožít skvělé léto

Spoustu lidí netuší, co by mohla během léta podniknout. Přinášíme vám pár tipů, jak si léto užít plnými doušky. Během léta se nabízí mimo pěší turistiky, cykloturistiky, minigolfu, tenisu, kuželek, badmintonu i zábava ve formě vodních sportů. Ať už se jedná o vodní fotbal, plavání, vodní lyžování, wakeboarding, zdolávání vln na prkně, windsurfing, veslování, potápění a další adrenalinové sporty. Pokud se prvně setkáváte s názvem wakeboarding, jde o kombinaci vodního lyžování a technik surfingu.

Dále to mohou být pohybové aktivity mimo vodu, jako je například plážový volejbal. Zábavy se nabízí více než dostatek. Stačí si jen vybrat, podle vašich možností a místa, kde budete trávit volné chvíle. Vodní sporty a hrátky jsou velmi oblíbené u všech věkových kategorií. V bazénech, jezerech, přehradách, mořích či aqvaparcích. Pokud víte, kterému sportu jasně dáváte přednost, je vhodné se předem připravit.

Léto na vlnách

Pokud míříte k moři, možná vás láká zkusit zdolávat mořské vlny a pak nezbývá, než si pořídit vhodné prkno. Pokud ovšem neexistuje v blízkosti vašeho ubytování vhodná půjčovna surfů, kde mimo jiné nabízejí i kurzy surfování. Což může být nezapomenutelný zážitek.

Kurzy potápění

Možná, že jste právě tohle léto zůstali single a přemýšlíte, jak ho vlastně budete trávit. To, že jste teď sami, přece neznamená, že se zabedníte doma mezi čtyřmi stěnami. Určitě jet na dovolenou do cizokrajných končin jen sám či sama, by byla otrava. Ale když spojíte příjemné s užitečným, může to být bezvadné dobrodružství, kde potkáte spoustu nových lidí. Zkusit můžete kurz potápění, kde se naučíte vše od prvního nádechu až po skutečné sestoupení do tajemných hlubin, kde se vám bude tajit i dech.

Vodní lyžování

Vodní lyžování vám přinese spoustu legrace a zábavy. Je to individuální sport, prováděný na vodních lyžích za použití tažného vleku nebo člunu. Provozuje se v areálech vodního lyžování na stojaté, ale i tekoucí vodě včetně moře, se speciálním vybavením. Otestovat své schopnosti ve vodním lyžování a wakeboardingu může skutečně každý, protože vše potřebné lze většinou zapůjčit přímo na startu.

Fotografie publikována se svolením phil1950 Photography/FreeDigitalPhotos.net