Jak s námi psi koumunikují? Budete se divit, kolik znaků komunikace přehlížíme

Pes sice neumí mluvit, ale to neznamená, že by s vámi nedokázal komunikovat. Stačí ho dobře znát a velmi brzy zjistíte, co chce nebo co naopak nechce. Pokud jste si mazlíčka teprve pořídili a ještě ho nemáte takzvaně přečteného, rozhodně nemusíte zoufat. Podívejte se s námi na to, co vám chce pes říci tím, co konkrétně dělí. Tento rádce přijde vhod začátečníkům i zkušeným chovatelům psů.

Přináší dárky

Stane se vám, že vám pes nosí různé druhy dárků, které vám chce předávat? Pokud ano, mějte z nich velkou radost, jelikož právě tímto způsobem vám vyznává úctu a říká, že mu na vás velmi záleží.

Ničí nábytek

To není nic příjemného. Ale lze tomu předcházet. Stačí jenom vědět, že ničení nábytku je spojeno buď s tím, že se vás pes nudí, nebo s tím, že je na něco naštvaný. Vytvořte mu dobré podmínky k životu, dejte mu hračky a vše bude v pořádku.

Zvedání tlapky

Myslíte si, že vás chce tímto pozdravit? Velká chyba. Pokud pes zvedá tlapku, znamená to něco úplně jiného. Je to známka toho, že se chystá k lovu. I když u domácích psů to není zase až tak reálné.

Lehá si na postel

Také s vámi chce váš pes trávit tolik času v posteli? Pokud ano, buďte rádi. Ukazuje nejenom to, že vás má rád, ale hlavně to, že se s vámi chce mazlit. Tak toho využijte a pomazlete se s ním také. jenom podpoříte vzájemnou lásku.

Opírá se vám o nohu

Stojí u vás a stále se vám opírá o nohu? To nejhorší, co můžete udělat, je jeho odstrčení, nebo posunutí nohy. To rozhodně nedělejte. Pes vám dává najevo, že potřebuje vaši oporu a podporu. Pokud nohu budete držet na místě, zjistí, že ji u vás vždy najde. A to je dobře.

Sezení na noze

Stane se vám, že k vám pes přijde a snad i záměrně si vám sedne na nohu? Dělá to schválně, jelikož tím dává najevo, že jeden k druhému patříte a že bez sebe nemůžete být. Nohu proto nechte stále na daném místě.

Stočí se do klubíčka

Pokud zaujme tuto polohu, dejte dobrý pozor. Pes tak ukazuje, že má z něčeho strach. Může se jednat o nové prostředí, o někoho nového u vás doma, ale třeba i o vás samotného. Snažte se mu ukázat, že se nemá čeho být.

Hledí do očí

Upřeně vám zírá do očí? Pokud ano, je dobré mu tento pohled opětovat. To proto, že tímto způsobem dává pes jasně najevo, že vás miluje. Vy mu tak dáte najevo stejnou lásku, kterou i on potřebuje cítit.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]