Jak sundat z nateklého prstu zaseknutý prstýnek. Problém, který zná většina z nás

Prsten je častou ozdobou nejen žen, ale i mužů a mnohdy nejde o pouhé zdobení, ale třeba snubní prstýnek, který dává okolí jasně najevo, že ten či onen člověk je zadaný. Občas se stane, že nejde z prstu sundat. Buď proto, že ho měl člověk na prstu hodně dlouhou dobu a zatím třeba přibral či mu otekly klouby anebo i proto, že člověk zvolí menší velikost a prsten doslova na prst nasouká. Nasadit ho jde kupodivu lépe, než pak sundat.

Existuje mnoho triků, jak prsten dostat z prstu dolů, ale ne každý opravdu funguje spolehlivě. Doporučuje se prst naolejovat, namydlit, stát 10 minut z rukou nad hlavou, sundávat prsten pod tekoucí vodou a další. Pokud nic z toho nezabírá, jde do tuhého. Buď musíte, jde-li o zlato či stříbro na chirurgii, kde vám prstýnek sundají anebo požádat hasiče, jestliže jde o prsten z chirurgické oceli. Ti už mají v sundávání prstýnků praxi.

Ne nebojte se. Dnes se nebude řezat ani prstýnek ani váš prst či prst blízké osoby. Zkuste to jednoduchým způsobem – pomocí zubní nitě nebo tenkého provázku. Pro lepší představu vkládáme modelovou situaci i postup, jak prsten zaseknutý za kloub prstu sundat.

Potřebovat budete

  • Provázek
  • Prostředek na mytí nádobí v případě, že by prstýnek bylo problematické sundat

Jak sundat prstýnek pomocí provázku

Obrázek: pixabay